Velez u dobitnoj poziciji

Maja Giljanović • ponedjeljak, 15.06.2009.

Samo dva kola prije kraja Clausure Velez Sarsfield je izbio na čelo ljestvice bod ispred Huracana na drugom i dva ispred Lanusa na trećem mjestu...

El Fortin su u 17. kolu Clausure na Jose Amalfitaniju slavili protiv Newell's Old Boysa golovima Hernana Lopeza (39.) - dvije minute poslije gostima je isključen Lucas Bernardi u prvom i Maximiliana Moraleza (56.) u drugom poluvremenu.

Drugo je mjesto gostujućom pobjedom protiv San Lorenza golom Paola Goltza u 39. minuti izborio Huracan, a nakon 16 kola vodeći Lanus se u gostima protiv Arsenala proveo doslovce kao bos po trnju. Christian Pellerano (2) i Sergio Sena zabili su im tri gola u niti 25 minuta, Maximiliamo Velazquez je smanjio (27.), ali "fenjeraš" (sada su 19.) im je zabio još jedan gol (Dario Benedetto).

Tigre je sjajno otvorio utakmicu protiv Rivera golom Leandra u 2. minuti samo da bi Monumental izborenim preokretom razveselili Roberto Flores, Radamel i Cristian Fabbiani, a tim je proslava bila bučnija nakon dojavljenog rezultata gradskog derbija između Racinga i Boca Juniorsa.

Isključenje Sebastiana Battaglije u 61. minuti presudilo je gostima kojima su tri gola zabili Lucas Castroman, Franco Zuculini i Sebastian Grazzini, "petardu" je protiv Banfielda uknjižio Independiente, a Rosario je pobjedom protiv Argentinos Juniorsa (2:1) izborio ostanak u prvoj ligi i sljedeće sezone što, pak, nije uspjelo San Martinu (0:1 protiv Gimnasije Jujuy).

U posljednja dva kola Velez ima sve u svojim rukama: u sljedećem kolu idu u goste Lanusu, a u 19. njima dolazi Huracan.

Argentina, 17. kolo:
Racing - Boca Juniors 3:0, Rosario - Argentinos Juniors 2:1, San Martin - Gimnasia jujuy 0:1, San Lorenzo - Huracan 0:1, Estudiantes - Godoy 1:0, Velez - Newell's 2:0, Arsenal - Lanus 4:1, Rive Plate - Tigre 3:1, Colon - Gimnasia La Plata 2:0, Banfield - Independiente 5:0