Ronaldo strijelac i u finalu

Borna Rupnik • četvrtak, 18.06.2009.

Brazilac Ronaldo u svojoj domovini polako doživljava mali preporod. Njegov Corinthians igra finale Brazilskog kupa protiv Internacionala, a nekadašnji je svjetski igrač godine potvrdio pobjedu i osigurao opipljivu zalihu za uzvrat...

U prvoj utakmici finala Brazilskog kupa Corinthians je na svom terenu svladao Internacional 2:0. Domaćine je u 25. minuti u vodstvo doveo Jorge Henrique na dodavanje Marcela Oliveire, a Ronaldo je svoj 11. pogodak za Corinthians postigao nedugo poslije početka drugog poluvremena.

Loš dan Internacionala upotpunio je i Leonard, koji je u samoj završnici susreta zaradio dva žuta kartona, odnosno isključenje, i tako se prekrižio s popisa kandidata za drugu utakmicu.

Međutim, Ronaldov suigrač Dentinho istaknuo je da ništa još nije gotovo. "Prošle smo godine u finalu prokockali prednost od 3:1. Ne smijemo dva puta napraviti istu pogrešku", upozorio je.