Portugal: Marić i Krpan poraženi

Hrvoje Niče • utorak, 06.02.2001.

U zaostaloj utakmici 20. kola portugalskog prvenstva između Pacos Ferreira i Portoa, momčad Silvija Marića nije imala previše sreće koja je u gostima poražena neočekivano u 90. minuti pogotkom Leonarda. Marić nije odigrao cijeli susret već je kao zamjena ušao u 78. minuti umnesto Decoa. Ostali susreti odigrani su tjekom vikenda, a značajno je spomenuti poraz Sportinga kod kuće od Brage. Gosti su preko Ze Roberta došli do izjednačenja u 52. minuti, da bi osam minuta kasnije preko istog igrača došli do pobjedonosnog zgoditka. Za domaćine je strijelac prvog pogotka bio Tonito u 31. minuti.

U susretu između Benfice i Leirie do pobjede su došli igrači Benfice. Već u prvih 50. minuta utakmica je rezultatski bila na strani domaćina. Poveli su domaćini već u 5. minuti preko Joao Tomasa, da bi momčad Petra Krpana izjednačila u 26. minuti preko Edera. prije odlaska u svlačionice Roger se pobrinuo da Benica ode na odmor s minimalnom predošću, a već u 48. minuti van Hooijdonk postiže treći pogodak za Benficu. Poraz je ublažio Nuno Valente u 68. minuti. Petar Krpan je nastupio cijeli susret bez nekog znamenitog učinka.

Ponedjeljak: Pacos Ferreira - Porto 1-0
Nedjelja: Belenenses - Beira Mar 0-1, Benfica - Leiria 3-2, Campomarense - Aves 0-0, Farense - Gil Vicente 1-1, Maritimo - Salgueiros 0-1, Sporting Lisbon - Braga 1-2,
Subota: Guimaraes - Alverca 2-2,
Petak: Boavista - Amadora 1-0