Srbiji bronca

Antonija Pavlić • nedjelja, 21.06.2009.

Reprezentacija Srbije pobijedila je u susretu za treće mjesto vaterpolske Svjetske lige SAD rezultatom 9:7 te se tako nakon četiri godine osvajanja ovoga natjecanja morala zadovoljiti "samo" broncom...

Srbija - SAD 9:7 (2:2, 1:2, 4:2, 2:1)

Svjetska liga, utakmica za treće mjesto, Podgorica, Bazen Morača

Srbija: Slobodan Soro, Marko Avramović, Živko Gocić 2, Vanja Udovičić 1, Slavko Gak, Duško Pijetlović 1, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Filipović, Andrija Prlainović 4, Stefan Mitrović 1, Gojko Pijetlović. Izbornik: Dejan Udovičić.

SAD: Merill Moses, Peter Varellas, Brian Alexander 1, John Mann, Tony Azevedo 1, Justin Johnson 1, Tim Hutten 1, Layne Beaubien 2. Izbornik: Terry Schroeder.
Igrač više: Srbija 2/6, SAD 6/14
Peterci: Srbija 1/3, SAD 0/1
Suci: Korizna (Poljska), Flachiv (Australija)

Nakon četiri uzastopna osvajanja Svjetske lige, srbijanska vaterpolska reprezentacija ove je godine uspjela doći samo do bronce, pobijedivši uz malu pomoć sudaca SAD rezultatom 9:7.

Reprezentacija Srbije odigrala je nešto lošije prvo poluvrijeme, u kojem su uspjeli poentirati tek tri puta preko Prlainovića, Pijetlovića i Mitrovića, dok su Amerikanci svoj posao odradili solidno i zasluženo se za prednost izborili u drugoj četvrtini.

Treću su četvrtinu ipak nešto bolje odigrali Srbi, a čak tri pogotka raspoloženom vrataru Merillu Mosesu postigao je Andrija Prlainović.

Dodavši tome još i jedan zgoditak Živka Gocića te samo dva pogotka SAD-a u režiji Tima Huttena i Justina Johnsona, dolazimo do činjenice da su Srbi uspjeli u namjeri preokretanja rezultata, povevši prije završne četvrtine rezultatom 7:6.

Drugi pogodak Tonyja Azeveda doveo je SAD na početku posljednje četvrtine u egal, ali Živko Gocić vraća tri minute prije kraja Srbiju u vodstvo i tako svojoj momčadi omogućuje nešto mirniju završnicu.

U sljedećem napadu SAD-a suci nisu vidjeli očigledan prekršaj na centru američke reprezentacije, a iskusni Vanja Udovičić priliku koristi kako bi povećao rezultat na 9:7 i time i zapečatio susret.