Crnogorci bolji za pogodak

Antonija Pavlić • nedjelja, 21.06.2009.

Reprezentacija Crne Gore uskratila je ipak Hrvatskoj u finalu Svjetske lige prvu pobjedu, zasluženo trijumfiravši rezultatom 8:7 i svladavši Barakude i četvrti put u nizu....

Crna Gora - Hrvatska 8:7 (3:1, 2:2, 2:1, 3:1)

Svjetska liga, finale, Podgorica, Bazen Morača.

Gledatelja: 4000

Vezane vijesti

Suci: Kiszelly (Mađarska), Collantoni (Italija)

Hrvatska: Pavić (4 obrane), Brzica, Burić, Bošković, Dobud, Buljubašić, Antonijević, Karač, Bušlje 2, S. Sukno 1, Barać 1, Hinić 2, Obradović 2. Izbornik: Ratko Rudić.

Crna Gora: Ščepanović (10 obrana), Radić, Brguljan, Radović, Danilović, Tičić, M. Janović 1, N. Janović 4, Ivović, Zloković 2, Jokić, Gojković 1. Izbornik: Petar Porobić.

Igrač više: Crna Gora 4/10, Hrvatska 4/12

Prvu je loptu za Hrvatsku izborio Sandro Sukno, ali ništa osim toga do samoga kraja četvrtine Barakude nisu uspjele napraviti protiv raspoloženih Crnogoraca.

Prvi smo pogodak naivno primili već u prvom crnogorskom napadu od Borisa Zlokovića, da bi nam kapetan Nikola Janović u nastavku zabio još dva pogotka iz prilične daljine i time izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca Svjetske lige.

Slab obrambeni početak Barakuda nije uspio nadoknaditi niti napad, koji je nemilosrdno upropaštavao igru s igračem više i do kraja poluvremena ju doveo na samo dva od šest. Premijerni hrvatski pogodak uspio je ipak nekoliko sekundi prije kraja zabiti Paulo Obradović i tako nam uliti nadu da ipak možemo do preokreta.

Druga je četvrtina tako donijela potpuno drukčiju sliku obrambenog dijela hrvatske reprezentacije, koja je držala Crnogorce bez pogotka punih pet minuta. Andro Bušlje pogodio je potom za smanjenje rezultata na 3:2, ali Mlađan, a zatim i Nikola Janović, odveli su ponovno Crnu Goru do tri pogotka prednosti prije nego što je Hinić ponovno poentirao za dva razlike.

Treća je četvrtina, ipak, stvari vratila na "staro" i Hrvatska je ponovno počela promašivati izgledne situacije, propuštati iskorištavanje igrača više i dopuštati Crnogorcima da nepokriveni pucaju prema Josipu Paviću. Takva je igra rezultirala dvama pogocima Janovića i Zlokovića te samo jednim 19-godišnjeg Sandra Sukna.

Situacija se nije bitno promijenila niti u prvom dijelu posljednje četvrtine, budući da smo igrača više samo jednom i taj statistički podatak postavili na mizernih 12 pokušaja i samo četiri pogotka.

U nastavku su ipak pogodili Hinić, Obradović i Bušlje, dok je zgoditak vrijedan naslova za Crnu Goru zabio organizator crnogorske igre, Vladimir Gojković.