Hrvatska studentska reprezentacija deklasirala je Rusiju u četvrtfinalu i prošla u polufinale 25. Univerzijade u Beogradu.

Hrvatska - Rusija 16:8 (5:1, 3:3, 5:3, 3:1)

Univerzijada, četvrtfinale:

Beograd, Bazen Tašmajdan:

Suci: Bonnay (Francuska), Abramović (Crna Gora)

Hrvatska: Nižić (10 obrana), Babić (3), Car, Čule, Krapić (1), Kovačić (2), Paškvalin (2), Ban (3), Bebić (2), Krizman (1), Banovac, Samodol (2) Izbornik: Roje

Rusija: Ivanov (3 obrana), Jankov, Jurčik (2), Alejničev (1), Katkov, Antipov (1), Odincov, Bugajčuk, Stepanjuk (1), Višnjakov (1), Lisunov (1), Agarkov (1), Rastorgujev (1 obrana) Izbornik: Sobčenko

Igrač više: Hrvatska 7/10, Rusija 2/6

12-orica izbornika Zorana Roje - potrebe da Tomislav Bujas ulazi baš poput osmine finala protiv Crne Gore nije bilo kad je Mirko Nižić skinuo 10 od 18 udaraca Rusa (56%) u prvom redu najboljem igraču izbornika Sobčenka Konstantinu Stepanjuku koji je samo jednom (1/5) probio raspoloženog 19-godišnjaka - "ubila" je u četvrtfinalu Univerzijade Rusiju u pojam.

Svaki segment igre naših funkcionirao je kao urica - od realizacije napada s igračem više (7/10), vanjskih šuteva, obrane, igre centara - a najefikasniji su večeras bili David Babić (3/4) i Marin Ban (3/5).

Dvaput su se u listu strijelaca upisali Fran Paškvalin, Željko Kovačić, Ivan Bebić i Nikola Samodol, nesretnog Viktora Ivanova probili su još i Ivan Krizman i Ivan Krapić, a samo Domagoj Čule i Bojan Car su svoju rubriku postignutih golova ostavili praznom.

Prva četvrtina je odredila tijek susreta (5:1), druga je ostala 3:3, a naši su osam golova dali i u drugom poluvremenu (5:3, 3:1).

U ostalim četvrtfinalima Grčka je dobila Mađarsku (8:7), Australija SAD (8:4), a Srbija Italiju (7:6).

Sutra je dan odmora, a u polufinalu naši u petak igraju s Grcima.