Krstić i Marcelić odlični, Kelečević vrlo dobar

Ivan Varat • srijeda, 07.02.2001.

U Kupu Raimonda Sporta jučer su odigrane uzvratne utakmice osmine finala. U dvije utakmice sudjelovali su i hrvatski košarkaši, te bili vrlo učinkoviti. Poljski Anwil Wloclawek izborio je četvrtfinale pobjedom nad Caja San Fernandom 70:65 nakon što su u prvom susretu poraženi sa samo 2 poena razlike (67:69). Apsolutno najzaslužniji za pobjedu Poljaka koje trenira Danijel Jusup bili su Vladimir Krstić i Davor Marcelić koji su zajedno ubacili 46 od 70 poljskih koševa. Krle je za 36 minuta ubacio 25 poena (šut 10-13) uz 9 skokova i 5 asistencija i osvojenih lopti, dok je Marcela za 37 minuta dodao 21 poen (šut 8-12) uz 5 skokova, 3 asistencije i 2 osvojene lopte. Jednostavno briljantno.

U drugom susretu koji su obilježili Hrvati Telekom iz Bonna je i drugi put uvjerljivo pobijedio Slovakofarmu 97:86. U redovima Telekoma najefikasniji je bio bivši "žuti" Mark Miller sa 22 poena, dok je Siniša Kelečević za 28 minuta ubacio 19 poena (šut 8-16), te uhvatio 6 lopti. Ivo Josipović za 12 je minuta ubacio 6 poena (šut 3-5), te ostvario 8 skokova, dok je Igor Perica za 19 minuta postigao 2 poena, 2 skoka i 3 asistencije. Prošlogodišnji Zagrebaš MC Mazique ubacio je 16 poena uz 4 asistencije. Kod gostiju iz Slovačke Aramis Naglić je bio drugi strijelac sa 17 poena (šut 6-10) uz 8 skokova za 39 minuta.

Spomenimo samo da je utakmica između Antwerpena i Crvene Zvezde u Belgiji prekinuta nakon što su na parket uletili navijači Zvezde, točnije jugoslavenski gastarbajteri. Naš dopisnik iz Belgije prisustvovao je tom sveopćem kaosu.

Rezultati uzvratnih utakmica osmine finala: Pamesa Valencija (Špa) - Bešiktaš (Tur) 107:90 (81:66), Maroussi (Grč) - Aris (Grč) 20:0 (88:76), Porto (Por) - Elan Chalon (Fra) 56:61 (64:80), Telekom Baskets (Njem) - Slovakofarma (Svk) 97:86 (110:93), Keravnos Keo (Cip) - Borac Nektar (BiH) 91:73 (74:89), Anwil Wloclawek (Polj) - Caja San Fernando (Špa) 70:65 (67:69), Unics Kazan (Rus) - Hapoel Galil Elyon (Izr) 78:70 (88:83), Telindus Antwerpen (Bel) - Crvena Zvezda (Jug) - : - (89:93); u zagradama su rezultati prvih utakmica.

U četvrtfinalnim susretima sastaju se (27.2. i 6.3.): Kerevnos Keo (Cip) - Pamesa Valencija (Špa), Telindus Antwerpen (Bel)/Crvena Zvezda (Jug) - Unics (Rus), Maroussi (Grč) - Telekom Baskets (Njem), te Elan Chalon (Fra) - Anwil Wloclawek (Polj).