Novi prvak Urugvaja

Hrvoje Milanović • četvrtak, 16.07.2009.

Nakon što su i u drugoj finalnoj utakmici domaće lige svladali Defensor Sporting, nogometaši Nacionala iz Montevidea po 42. su puta u povijesti postali prvaci Urugvaja.....

Naime, Nacional je slavio s rezultatom 2:1, istim kojim je pobijedio i u prvoj finalnoj utakmici odigranoj u nedjelju. Dosadašnjem prvaku Defensoru bila je potrebna pobjeda da bi izborio majstoricu, ali Nacional je dokazao da je trenutno bolja momčad.

Nacional, koji je posljednji naslov prvaka Urugvaja osvojio 2006. godine, u vodstvo je doveo Mauricio Victorino pogotkom u 25. minuti susreta. Defensor stvari vraća na početak preko Alvara Navarra u 59. minuti susreta, da bi Nicolas Lodeiro pogotkom pet minuta prije kraja susreta osigurao slavlje Nacionalu.

Nacional je do finalne utakmice došao kao pobjednik Aperture, turnira koji se igrao u prvoj polovici sezone, dok je Defensor finalnu utakmicu osigurao kao osvajač Clausure, koja je završena prošlog mjeseca.