I Livar ispraćen peticom

Mihaela Bradovski • subota, 18.07.2009.

U Ulici pjesnika pripreme se polako privode kraju. U trening kampu Zagrebello jučer je odigran susret protiv slovenskog drugoligaša Livara. Baš kao i prošloga tjedna Interblock, i ovaj je suparnik "bijelih" Veslačku napustio s pet pogodaka u vlastitoj mreži. Pri tome je ona Josipa Škorića ostala netaknuta…

ZAGREB - LIVAR 5:0

Prijateljska utakmica, Veslačka, gledatelja 200

Strijelci: 1:0 Pejić (25), 2:0 Grgić (55), 3:0 Krstanović (74), 4:0 Tomić (80), 5:0 Krstanović (89)

Zagreb: Škorić - Poljak, Mikulić, Ivanković, Pejić - Jurendić, Kartelo, Šovšić, Grgić - Krstanović, Petković (još su igrali: Jugović, Tomić)

Livar: Božjak, Rozman, K. Janković, Kerić, Kozelj, Pilipović, Zalar, Kastelič, Andrijević, Slomšek, Sadiku (još su igrali: Trišič, Grbič, Džanan, T. Janković, Musič, Al Salem, Pantelić)

Strateg domaćih Luka Pavlović još je jednom na teren odlučio poslati kombiniranu momčad, no za razliku od dvoboja u Domžalama i onoga s Interblockom, kada je u svakom poluvremenu koristio dvije različite postave, jučer su priliku dobila samo 13-orica igrača.

Dok su gosti u čitavom susretu upisali tek dvije opasnije prilike, Pjesnici su osim pet pogodaka propustili realizirati barem još toliko ozbiljnih prilika. Prednjačio je u tome napadač Ivan Krstanović, koji je pred sam kraj prvoga dijela prvo promašio prazna vrata, a zatim u novoj akciji pogodio stativu. U izglednoj se situaciji nešto ranije našao i Grgić, ali i Kartelo iz daljine, no precizan je u početnih 45 minuta bio tek Miroslav Pejić iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

U nastavak su "bijeli" krenuli s jednom promjenom u sastavu, umjesto mladog braniča Poljaka zaigrao je Igor Jugović koji je velik dio priprema proveo trenirajući odvojeno od momčadi nakon operacije kile. Izlaskom Poljaka Marko Kartelo preselio je iz veznog reda na desni bok. Nešto kasnije veza domaćih doživjela je novu promjenu, Grgića je zamijenio Goran Tomić. A upravo su se i Grgić i Tomić upisali na listu strijelaca, igrala se 55., odnosno 80. minuta susreta.

Krstanović je u drugome dijelu ipak uspio poentirati, najprije u 74., a zatim i minutu prije posljednjeg sučevog zvižduka kada je glavom lijepo pogodio na asistenciju Tomića. Promašajima se u nastavku istaknuo Jurendić.

Generalnu probu pred susret prvoga kola, koji je na rasporedu u nedjelju, 26. srpnja u Koprivnici, Zagrebaši će odigrati danas u 18.30, protiv drugoligaša Moslavine. Priliku će dobiti ostali igrači u Pavlovićevom kadru, čiji član, nakon Mujdže, Labudovića i Sesara, više nije niti branič Haris Mehmedagić.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841