Istra 1961 spremna za Dinamo

Matej Milanović • subota, 18.07.2009.

Istra 1961 odigrala je zadnju pripremnu utakmicu i lagano pobijedila Pomorac iz Kostrene s 4:1. Za Istru su golove zabili Kukoč, dvaput Šehić i Okić. U nastavku je ušao i Traore, no nije pokazao ništa posebno...

Danas je Istra 1961 odigrala generalku pred početak prvoligaške sezone. Susret nije odigran u Puli jer teren na Verudi još nije spreman, već u obližnjem Medulinu. Sparing partner Puljanima je bio Pomorac iz Kostrene, koji je uistinu više služio Istri za uigravanje nego kao konkretna provjera.

Istra 1961 puno je bolje odigrala prvu trećinu susreta i dobro stisnula protivnike. Prvi pogodak pao u 16. minuti igre. Lopta je poslana prema Asimu Šehiću koji je već u par navrata bio izbio sam pred golmana. Tog puta obrambeni igrač Pomorca stigao je loptu i dodao vrataru koji je lošom reakcijom dao napadaču Istre priliku da puca. Šehić nije realizirao pogodak, ali samo nekoliko sekundi kasnije lopta je nekako završila do Tončija Kukoča koji je niskom loptom pogodio za vodstvo Istre 1961.

Istra je nastavljala graditi igru i u 24. minuti Šehić se zaletio po lijevom krilu, ignorirao Ševka Okića koji je bio u puno izglednoj prilici od njega, nastavio sam te uspio zavarati obrambenog igrača i vratara Pomorca niskim šutem u desni golmanov kut, kao i Kukoč, za 2:0. Bez obzira na postignut pogodak neki suigrači su Šehiću dali do znanja da im se nije svidjela njegova sebičnost.

Gosti su tek nakon 30. minute počeli napadati malo ozbiljnije, ali nisu uspijevali doći do šuta. U 40. minuti, upravo u trenucima u kojima su napokon imali inicijativu gosti su ponovno morali vaditi loptu iz mreže. Nikola Prelčec je prošao po desnoj strani i dok je još bio na dvadesetak metara od kraja terena ubacio je prema šesnaestercu gdje je odlično reagirao Okić i glavom pogodio lijevi kut gola za 3:0.

Početkom nastavka stigao je i zadnji gol Istre 1961. Hasan Kacić je izgubio loptu na sredini terena, ali ju je odmah vratio i odlično uposlio Kukoča na lijevom krilu. Kukoč je lako pobjegao svom čuvaru i ubacio nisku loptu u šesnaesterac koju je Šehić samo trebao ugurati u mrežu za 4:0.

Do kraja utakmice Istra je promijenila skoro čitavu momčad i pao je nivo igre i koncentracije. Tako je pred kraj susreta zaspala obrana Istre i omogućila Pomorcu da smanji na konačnih 4:1.

Istra je u generalki pokazala solidnu igru s nekoliko jako inspiriranih pojedinaca. Nad svima Tonči Kukoč koji je nakon nekoliko greškica na početku odigrao odličnu utakmicu, iako mu igrači nisu davali onoliko lopti koliko je zaslužio. Jako je dobar bio i Prelčec, obrana je uglavnom djelovala sigurno, a aktivni su bili Šehić i Okić iako su često bili previše egoistični.

Mnogo manje su zadovoljili igrači koji su ušli kao zamjene, koji nisu uspjeli održati nivo koji su nametnuli njihovi suigrači. U nastavku susreta ušao je i Kalilou Traore. Pitanje je kakva je to uopće bila suspenzija, kada je odmah na sljedećem susretu bio na terenu iako samo kao zamjena. Malijac je pokazao da ima poteze i da zna igrati, no nije pokazao gotovo nikakvu volju za igrom, prema tome, još je manje jasno zašto je uopće stavljen na teren.

U svakom slučaju, Istra 1961 odradila je dobre pripreme. Ukupno su odigrali sedam utakmica u kojima su slavili četiri puta, odigrali su dvije utakmice neodlučeno i izgubili jednu. Današnji susret, iako protiv inferiornog protivnika pokazao je dobru Istru i za vjerovati je da će već protiv Dinama biti spremni. No, u tom je susretu za Istru važno samo ne osramotiti se, prava borba za opstanak njima počinje u drugom kolu, doma protiv Lokomotive.