Pletikosa ponovno pričuva

Maja Giljanović • nedjelja, 19.07.2009.

Hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa plesao je samo jednu utakmicu. Bivši je hajdukovac sredinom tjedna branio u Kupu, a u 14. je kolu ponovno svih 90 minuta odgledao s klupe...

Stipe Pletikosa je sredinom tjedna dobio šansu u šesnaestini Kupa, ali je u 14. kolu Valerij Karpin Splićanina ponovno poslao na klupu. 30-godišnjak je u sporednoj ulozi pratio spašavanje boda svog (koliko još dugo?) Spartaka u 87. minuti golom Bistrova nakon što su Krila Sovjetov povela u 27. (Kalačev).

Tomislav Dujmović je odigrao svih 90 minuta u remiju Lokomotiva u Permu protiv Amkara (Sičev izjednačio u 67. minuti), a Zenit Ivice Križanca (nije Omišanina Advocaat uvodio u igru) je gubio 2:0, golovima Husztija u 71. i Pogrebnjaka u 73. minuti izjednačio samo da bi sav trud uprskao u 88. minuti (Ilijev).

CSKA je slavio - gubili od 55., a u 76. Ignjaševič i 79. Vagner Love preokrenuli - usred Kazana protiv branitelja naslova, ali Rubin Stjepana Tomasa je i dalje prvi bod ispred FK Moskve i tri ispred Spartaka s tim da četvrti CSKA zaostaje četiri boda i jednu utakmicu manje (slabašni Spartak Nalčik).

Rusija, 14. kolo:
Spartak (M) - Krila Sovjetov 1:1, Tom - Himki 4:0, FK Moskva - Kuban 4:1, Amkar - Lokomotiv 1:1, Terek - Zenit 3:2, Saturn - Rostov 4:0, Dinamo - Spartak (N) 2:1, Rubin - CSKA 1:2