Chelsea bolji od Intera

Borna Rupnik • srijeda, 22.07.2009.

SAD su ugostile Chelsea, Inter, Milan i meksičku Club Americu na prijateljskom turniru zvanom World Football Challenge. Englezi su Inter svladali rezultatom 2:0...

Na stadionu Rose Bowl pripremnu su utakmicu odigrali Chelsea i milanski Inter, klubovi koje prvenstveno povezuje trener talijanskih prvaka, Portugalac Jose Mourinho. Ipak, The Special One je u ovome susretu morao priznati poraz.

Chelsea je u vodstvo doveo Didier Drogba u 11. minuti utakmice, nakon loše reakcije rezervnog Interovog vratara Vida Beleca. Pobjedu je potvrdio Frank Lampard u 50. minuti, realiziravši udarac s bijele točke.

U sastavu Intera posljednjih je pola sata odigrao Zlatan Ibrahimović, koji bi tijekom sljedećih dana mogao postati igrač Barcelone.

Chelsea je tako upisao drugu pobjedu u dva nastupa na sjevernoameričkom tlu - u subotu su u Seattleu svladali tamošnju momčad identičnim rezultatom.