Mađarska kiksala

Vedran Babić • četvrtak, 23.07.2009.

Poraz Italije nije bio jedini iznenađujući rezultat u jučerašnjem programu SP-a u Rimu. Naime, u 2. kolu skupine A Mađarska je odigrala tek 7:7 s Njemačkom i tako zakomplicirala situaciju oko borbe za prvo mjesto...

Mađarska - Njemačka 7:7 (2:3, 1:0, 2:1, 2:3)

Svjetski prvaci iz 2003. te viceprvaci s posljednje dvije svjetske smotre danas su daleko od te forme. Iako su bili veliki favoriti protiv Njemačke i većim dijelom utakmice vodili, Mađari su se na kraju morali zadovoljiti s jednim bodom.

Utakmicu su otvorili odlično - s 2:0, ali Nijemci su još bolje uzvratili i poveli 3:2 sa zaključkom prve dionice. U nastavku tri pogotka u nizu Mađarske i njihovo novo vodstvo od dva pogotka viška (5:3). Početkom posljednje četvrtine ponovno je plus dva za Mađare (6:4), no uporni Nijemci opet se vraćaju i poravnavaju na 6:6.

Na tri i pol minute prije kraja Norbert Hosnyanszky zabija za 7:6 Mađarske, a konačnih 7:7 na 39 sekundi do kraja utakmice postavlja Marko Stamm.

Na kraju je Njemačka čak dobila priliku i pobijediti jer je Zoltan Varga izgubio loptu, no Marc Politze bio je neprecizan s pet metara.

Upravo je spomenuti Hosnyanszky bio najbolji strijelac Mađarske s tri pogotka, a kod Njemačke Politze i Marko Savic su zabili po dva. Obavezno moramo istaknuti i sjajne vratare, koji su kombinirano obranili čak 22 udarca. Istvan Gergely je na vratima Mađarske "skinuo" deset lopti, a njegov kolega na suprotnoj strani, Alexander Tchigir, 12.

JAR - Kanada 1:12 (1:2, 0:4, 0:1, 0:5)

Glavni autsajderi skupine, Južnoafrikanci, upisali su i drugi visoki poraz. U 1. kolu Nijemci su ih ispratili s 14:4, a Kanađani su sinoć bili još nemilosrdniji i s 12:1 ostvarili prvu pobjedu.

Svoj prvi i jedini pogodak JAR je postigla već krajem prve četvrtine, a u odrađivanju posla kod Kanađana su se najviše istakli Thomas Marks i Aaron Feltham s tri pogotka.

Nakon dva odrađena kola u skupini A Mađarska i Njemačka imaju po 4 boda, s tim da potonja reprezentacija ima bolju gol razliku i to u omjeru 10-9. U posljednjem kolu Mađari će zato nastojati sa što većom razlikom poraziti JAR, a isto vrijedi i za Nijemce koji igraju protiv Kanade.