Duo nam je 24., Ruskinjama zlato

Maja Giljanović • petak, 24.07.2009.

Hrvatske reprezentativke u sinhroniziranom plivanju Margareta Jakovac i Carmen Pacadi u kvalifikacijama su slobodnog programa u duetu osvojile 24. mjesto, a naslovom svjetskih prvakinja su se okitila Ruskinja Iščenko i Romašina.

Margareta Jakovac i Carmen Pacadi svoj su nastup u kvalifikacijama slobodnog programa završile u donjoj polovici plasmana. 25-godišnjakinja i 19-godišnjakinja nastupile su 10. (Kostarikanke Gomez i Mitinian su odustale) i osvojile 79,666 bodova što je 19,344 manje od najboljih u kvalifikacijama Ruskinja Natalije Iščenko i Svetlane Romašine (99,000).

Naše su reprezentativke sto se tehničkog dijela vježbe tiče zaslužile 39,333 bodova (7;7, 8,2, 7,8, 8,0, 7,8), a više od 40,000 bodova suci su im dali za umjetnički dojam točnije 40,333 (8,4, 8,0, 8,0, 7,8, 8,2) ukupno dovoljno za 24. mjesto od 34 dueta koliko ih je u kvalifikacijama nastupilo (odustale su još i reprezentativke Malezije).

U finalu su 12 reprezentacija - Češka i Koreja su podijelile 12. mjesto u kvalifikacijama - u drugom planu ostavile graciozne Iščenko i Romašina (98,833), a podij su zaslužile i Španjolke Andrea Fuentes i Gemma Mengual (98,333) na drugom te brončane Kineskinje blizanke Jiang, Tingting i Wenwen (97,000) na trećem mjestu.