NBA: Lakersi slavili, Sixersi i Kingsi pali

NBA, 7. veljače - učinci hrvatskih košarkaša
Philadelphia 76ers - HOUSTON Rockets 87:112
Igrač min šut 3p slo n.s. o.s. sko asi osg ukr izg blo koš
Toni Kukoč (nije igrao zbog ozljede) - - - - - - - - - - - - -

Philadelphia je ponovno poražena, ali ovaj put sa čak 25 razlike i to na domaćem parketu. Houston Rocketsi predvođeni Steveom Francisom (23 koša, 6 asistencija) i Cuttinom Mobleyem (23 koša, 9 skokova, 5 ukradenih lopti) doslovce su uništili "umorne" Sixerse. Pomoć su imali i u starom Hakeemu Olajuwonu (18 koševa, 14 skokova, 3 ukradene lopte). "Danas smo imali taj ubilački instinkt. Naša kretanja, šutiranje i odluke su bila vrlo dobra", hvalio je svoj tim Rudy Tomjanovich. Ovoga puta Larry Brown nije previše umarao svoje igrače. Najviše je igrao Allen Iverson (26 koševa) koji je ponovno odigrao najbolje u redovima Sixersa. Nakon serije 15-2 u četvrtoj četvrtini Houston je došao do vodstva 96-71 i Sixersi nisu uspjeli smanjiti vodstvo Rocketsa na manje od 22 razlike.

Divac umjesto ONeala na All Staru, Kobe igra

Vlade Divac, centar Sacramento Kingsa, zamijenit će ozlijeđenog Shaquillea ONeala na predstojećem All Star susretu. Podsjetimo da Shaq neće nastupiti zbog ozljede stopala, ali se očekuje da bi već u utorak mogao zaigrati za Lakerse protiv New Jerseya.
Kobe Bryant je pak izjavio da će nastupiti, ali da će tražiti da ne igra puno kako bi se odmorio. Rekao je kako ne bi nastupio, ali je čuo glasine kako bi ga David Stern mogao suspendirati pet utakmica ukoliko ne bude igrao, a to njemu i Lakersima ne bi koristilo.

Sacramento je poražen treći uzastopni put. Minnesota je pak izborila jedanaestu uzastopnu pobjedu što je najveći pobjednički niz ove godine u NBA ligi. Okršaj dvojice ponajboljih krila NBA lige dobio je mnoštvo uzbudljivosti, ali samo na kratko. Minnesota je slavila sa 29 koševa prednosti, a neizvjesnost nije dugo trajala. Naime, već u prvoj četvrtini Wolvesi su riješili sve. Na kraju četvrtine vodili su sa 41-10, te su pri tome izjednačili rekord po broju postignutih koševa u prvoj četvrtini, te broju primljenih. "Nikad nisam vidio ovakav start utakmice", govorio je Filip Saunders, trener Minnesote. Kevin Garnett (40 koševa - izjednačio career high, 7 skokova, 6 asistencija) je odigrao u punom stilu te je šutirao 17-22 iz igre. "Sve što je K.G. šutirao je ušlo. Bilo je lijepo gledati kakvu utakmicu igra. Tijekom proteklih pobjeda žrtvovao je mnogo svoj napadačkih učinak da bi nam pomogao", rekao je Wally Szczerbiak (20 koša). Chris Webber (22 koša, 5 skokova) je bio najbolji u Sacramentu, ali je izgubio dvoboj protiv Garnetta. "Kada vam netko zabije 41 koš u prvoj četvrtini morate pogledati oko sebe i sramiti se toga", govorio je Vlade Divac

Kobe Bryant je ponovno potvrdio svoju veličinu i sve je više onih koji govore da je najbolji. Kobe je u odsustvu Shaquillea ONeala ponovno vodio Lakerse do teške pobjede, treće u nizu. Zabio je 32 koša uz devet asistencija, osam skokova i četiri ukradene lopte. Lakersi su svladali Sunse, ali puno teže nego što se činilo tokom utakmice. "Jezerčani" su vodili i sa po 16 koševa razlike tokom treće četvrtine, ali su loše odigrali u napadu tokom četvrte pa je Phoenix došao do prilike. Tom Gugliotta je 11.5 sekundi prije kraja pogodio tricu za 83-83, a to je bila njegova prva trica u sezoni. "Rekli su mi da budem spreman. Bilo je nekoliko drugih opcija, no na kraju sam ja dobio loptu i pogodio", rekao je Gugs. Cijela dvorana je znala tko će uzeti loptu. Kobe je uzeo loptu te je sa šest metara zabio preko Shawna Mariona (18 koševa, 16 skokova) 2.3 sekunde prije kraja susreta. Clifford Robinson (22 koša) je imao priliku donijeti pobjedu Sunsima, ali je promašio tricu. Osim Kobea, raspoloženi su bili Ron Harper (16 koševa, 6 skokova) i Mark Madsen (13 koševa, 5 skokova).

Da Boston ovisi o dvojici igrača pokazalo se u utakmici protiv Milwaukeea. Antonie Walker (36 koševa, 13 skokova, 4 ukradene lopte) i Paul Pierce (27 koševa, 6 skokova) zajedno su zabili 63 od 94 koša Celticsa te je Boston pobijedio sedmi put u zadnjih osam utakmica. Pierce je zabio 13 koševa u zadnjoj četvrtini, a Walker je zabio ključnu tricu na utakmici. U redovima Milwaukeea, najbolje su odigrali Tim Thomas (21 koš, 8 skokova) i Ray Allen (20 koševa, 11 asistencija, 10 skokova).

U New Yorku je isto tako bilo zanimljivo. Nakon što je Dallas uspio izboriti produžetak u zadnjim sekundama, tako je uspio izboriti i drugi produžetak No New York nije želio nikakve igre, pa je Allan Houston (18 koševa, 7 asistencija, 5 skokova) pri vodstvu Knicksa 96-93  - što je bio i krajnji rezultat - osam desetinki sekundi prije kraja faulirao Michaela Finleya (21 koš, 5 skokova i asistencija) te tako spriječio šut za tricu i moguće izjednačenje. Latrell Sprewell (20 koševa, 11 skokova, 5 asistencija, 8 izgubljenih lopti) je bio najbolji u redovima Knicksa.

Rezultati NBA utakmica odigranih 07.02.2001.

2. San Antonio 31-15 (4)
3. Minnesota 32-18 (6)
4. Dallas 31-19 (7)
5. Denver 27-23
6. Houston 24-25
7. Vancouver 13-36