Klasnić i Nantes ispali od trećeligaša

Maja Giljanović • nedjelja, 02.08.2009.

Nantes je koncem prošle sezone iz Le Championnata ispao u Ligue 2, a prvi ispit u novoj sezoni navijačima nekoć velikog kluba, osmerostrukog prvaka Francuske, donio je nastavak frustracija.

Kanarinci svojim navijačima u prvoj utakmici u novoj sezoni samo tjedan dana prije starta Ligue 2 (gostuju u Caenu u prvom kolu) nisu dali razloga optimizmu. Dapače. Nantes je u prvoj rundi Coupe de la Ligue potopljen u gostima od Troyesa, a u sivilo se svoje momčadi uklopio i hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić.

Trener Rohr je 30-godišnjaka uveo u drugom poluvremenu (u 46. minuti) kad je trećeligaš već vodio 2:0 (Lafourcade, Buengo), a ni Killer ni ostali u Nantesu ni u drugih 45 minuta nisu odigrali doslovce ništa i izgubili su s visokih 4:0 (Faussurier, Vieillot).

Ni preostala dva prošlogodišnja prvoligaša, Caen i Le Havre, nisu prošla prvo kolo. Caen je na gostovanju u Sedanu izvukao 0:0 prije nego je u produžecima primio dva gola, a Le Havre je u 90 minuta izgubio od Toursa (2:1). Istres je protiv Strasbourga odigrao teniskih 6:1, a sudbinu Nantesa protiv trećeligaša Amiensa nakon produžetaka je i jedanaesteraca izbjegao Vannes.