Koraćev kup: Solidni hrvatski košarkaši

Ivan Varat • četvrtak, 08.02.2001.

Nakon uzvratnih utakmica osmine finala Saporta kupa, jučer su odigrane i uzvratne utakmice Kupa Radivoja Koraća, a u tri utakmice zapaženi su bili i hrvatski košarkaši. Košarkaši Prokom Trefl Sopota pobijedili su rusku Lokomtivu 85:68, te tako nadoknadili -7 iz prve utakmice. Za poljsku momčad vrlo su uspješno nastupili Josip Vranković koji bio drugi strijelac svoje momčadi, te Igor Miličić. Joke je za 37 minuta ubacio 15 poena (šut 6-15), ostvario 5 skoka, 2 asistencije i osvojene lopte, dok je Miličić za 36 minuta ostvario učinak od 14 poena (šut 5-10), 5 skoka, te 4 asistencije.

Izraelski Maccabi Ironi plasirao se u četvrt završnicu usprkos porazu od talijanskog Nuova Viola Reggia 98:87 jer su u prvom susretu slavili sa visokih 106:80. Za Izraelce svoj je doprinos dao i naš Jadran Popović koji je za 33 minute na parketu postigao 10 poena (šut 5-9) uz 7 skokova, te dvije osvojene lopte.

Unicaja Malaga uvjerljivom se pobjedom nad JDA Dijonom (85:57) također plasirala u daljnje natjecanje Koraćevog kupa. Veljko Mršić bio je treći strijelac momčadi iz Malage ubacivši za 30 minuta 11 poena (šut 4-10) uz 7 skokova, 3 asistencije i jednu osvojenu loptu.

Rezultati uzvratnih utakmica osmine finala: Avtodor (Rus) - Ricoh Astronauts (Niz) 75:73 (76:89), Prokom Trefl Sopot (Polj) - Lokomotiva (Rus) 85:68 (71:78), Fenerbahçe (Tur) - Levski (Bug) 90:79 (86:87), Darüssafaka (Tur) - Hemofarm (Jug) 69:58 (60:73), Nouva Viola RC (Ita) - Maccabi Ironi (Izr) 98:87 (80:106), Near East (Grč) - Telit Trst (Ita) 93:88 (74:85), Unicaja Malaga (Špa) - JDA Dijon (Fra) 85:57 (64:68), Caceres (Špa) - Athlon (Bel) 77:83, p (83:83); u zagradama su rezultati prvih utakmica

U četvrtfinalnim susretima sastaju se (28.2. i 7.3.): Ricoh Astronauts (Niz) - Fenerbahce (Tur), Prokom Trefl Sopot (Polj) - Hemofarm (Jug), Maccabi Ironi (Izr) - Unicaja Malaga (Špa), Telit Trst (Ita) - Athlon (Bel).