Križanac Zenitu donio prolaz

Borna Rupnik • četvrtak, 06.08.2009.

Ivica Križanac svojim je pogotkom u 97. minuti utakmice osigurao svom Zenitu iz St. Petersburga pobjedu u teškoj utakmici osmine finala ruskog nogometnog kupa...

Zenitu u St. Petersburgu 90 minuta nije bilo dovoljno da svlada Nižnji Novgorod, sastav iz druge lige. Utakmica osmine finala Ruskog kupa ušla je nakon 1:1 u produžetke, na početku kojih je trener Dick Advocaat u igru uveo hrvatskog reprezentativnog stopera Ivicu Križanca.

Križancu je trebalo samo sedam minuta da zatrese protivničku mrežu i tako potvrdi Zenitov plasman u četvrtfinale.

Zanimljivo je spomenuti i da je prvi gol za momčad Zenita postigao Talijan Rosina, vezni igrač čiji je transfer u Rusiju Advocaat svim silama pokušavao spriječiti jer je od uprave tražio da mu dovedu nove napadače.

Pogodak za goste postigao je Zjuzin u 82. minuti utakmice.