Zagreb, druga utakmica osmine finala Eurolige
CIBONA VIP - FORTITUDO PAF 74:75 (18:13, 35:35, 53:51, 66:66)
Suci: Betancor (Špa), Arteaga (Špa), Gondas (Grč)

CIBONA VIP: Longin, Kus, Sesar 27 (10/33), Planinić 8 (4/7), Prkačin, Lee 8 (3/6), Skelin 10 (5/10), Awojobi 12 (4/11), Mamić 7 (3/9), Nicević 2 (1/3).

FORTITUDO PAF: Autry 5 (1/8), Pilutti 7 (3/6), Ruggeri 2 (0/1), De Pol 3 (1/2), Myers 25 (6/17), Vranković 9 (4/6), Basile 1 (0/2), Bowie 15 (4/10), Galanda 8 (3/7), Meneghin.

Postotak šuta: Cibona VIP 30/79 (38%), PAF 22/60 (36%)
Skokovi: Cibona VIP 43 (28+15), PAF 39 (32+7)
Asistencije: Cibona VIP 9, PAF 10
Osvojene lopte: Cibona VIP 10, PAF 10
Izgubljene lopte: Cibona VIP 10, PAF 15
Blokade: Cibona VIP 6, PAF 11

Završena je ovogodišnja europska sezona za košarkaše Cibone VIP. Fortitudo PAF je iako bez najboljeg igrača Gregora Fučke pobijedio u drugoj utakmici osmine finala ULEB Eurolige i plasirao se u daljnje natjecanje, dok su "cibosi" okončali svoj ovosezonski euro nastup. Imali su "cibosi" veliku priliku za pobjedu i treću utakmicu, no ipak zahvaljujući svojim pogreškama, te izvanrednim Myersu i Vrankoviću nisu uspijeli u tom pothvatu.

Na početku utakmice krenuli su "cibosi" kao i u Bologni prije tjedan dana, vrlo nadahnuto i angažirano što je rezultiralo početnim vodstvom 4:0, no Talijani su sa par povezanih napada došli do 4:7 da bi Cibona ponovno došla do vodstva 10:7, te velikih +6 (14:8). Krajnji rezultat prve četvrtine postavio je Sesar tricom za 18:13.

U drugoj dionici Cibona je došla i do +8 (23:15), no od tada kreće jedna serija gostiju koji dolaze do vodstva 27:28. Do kraja poluvremena momčadi se izmjenjuju u minimalno vodstvu, dok se na odmor odlazi rezultatom 35:35.

Treću četvrtinu otvara Bowie tricom za 35:38, no brzo Skelin pogađa za 42:40. Nakon toga Mamić sa pet uzastopnih poena, tricom i dvicom, odvodi "cibose" do velikih +8 (51:43), no od tada dolazi do pada Cibonine igre, Talijani smanjuju zaostatak i na kraju četvrtine Myers tricom postavlja 53:51 s kojima se ušlo u posljednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini Cibona ponovno stvara veću prednost koju do kraja ipak nije uspijela sačuvati. U 35. minuti utakmice semafor pokazuje 63:54 i sve što su "cibosi" trebali napraviti bilo je odigrati vrlo mirno i koncentrirano, no na nažalost oni to nisu učinili. PAF serijom 12:3 dolazi do izjednačenja 66:66 nakon čega su još imali i posljednji napad za pobjedu, no Myers ipak ne uspijeva pogoditi tricu i utakmica ulazi u produžetke.

Myers na početku produžetka pogađa tricu, no odmah Sesar uzvraća i tako sve do 71:74 koje postavlja Bowie. Nakon toga minutu prije kraja Sesar promašuje oba slobodna bacanja, na drugoj strani Myers također promašuje, no u sljedećem i vrlo bitnom napadu Sesar po tko zna koji put u utakmicu ulazi pod koš gdje se jednostavno pored Stojka Vrankovića nije moglo proći, i naravno biva blokiran.

Tada je bilo vrlo očigledno da će Cibona izgubiti jer Talijani ubacju koš s crte slobodnih bacanja za 71:75, no Awojobi tricom šest sekundi prije kraja vraća tračak nade za Cibonu. Odmah je Skelin napravio prekršaj na Autryu koji promašuje oba slobodna bacanja i omogućuje "cibosima" da ipak ostvare pobjedu. No Sesar u posljednoj sekundi utakmice ipak ne uspijeva pogoditi tricu za pobjedu.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Stojko Vranković koji je naprosto vladao u svom reketu, te u obrambenom dijelu bio jednostavno briljantan, dok je napadački bio solidan. Stojko je upisao učinak od nevjerojatnh 10 blokada, 15 skokova, 9 poena, 4 osvojene lopte i 2 asistencije. U napadačkom dijelu PAF je predvodio Carlton Myers sa 25 poena, te donekle Anthony Bowie (15). Kod Cibone najefikasnije je bio Josip Sesar sa 27 poena, no opet je za to ispucao previše lopti, čak 33 (šut 10-33), solirao u trenucima kada to nije smio, te na kraju i promašio šut za Ciboninu pobjedu. Osim njega niti jedan posebno napadački raspoložen igrač. Iza Sesara tek Tunji Awojobi sa 12 poena, Mate Skelin 10 poena uz 15 skokova, no puno lošija igra od one iz Bolgone.