Francuzima bezbolan poraz

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.08.2009.

U posljednjem susretu koji moraju odraditi u sklopu natjecanja u skupini dodatnih kvalifikacija za Eurobasket, Francuska je gostovala u Finskoj i upisala poraz koji ipak neće utjecati na njihov ulazak u finale doigravanja…

Francuzi bez Batuma i s doziranom minutažom za neke igrače, nisu uspjeli slaviti u Finskoj. Za njih nebitna utakmica, no važna za domaćina koji je bio vrlo motiviran želeći skinuti jedan veliki skalp u ovom doigravanju. U tome su na kraju i uspjeli te su slavili 77:73.

Cijelim tijekom izjednačen dvoboj riješen je u posljednje dvije minute. Na ulasku u posljednje dvije minute Francuska je vodila 70:69 da bi Rannikko ubacio dvicu uz slobodno bacanje za finskih 72:70. Na drugoj strani Boris Diaw je pokazao kako je loš s linije slobodnih bacanja ubacivši tek jedno nakon čega 18 sekundi prije kraja Rannikko ubacuje i tricu za kraj priče i plus četiri. Do kraja je Finska sačuvala prednost i slavila 77:73.

Fince su predvodili Teemu Rannikko s 21 poenom (5/12 trica) te Hanno Möttölä sa 17 poena i devet skokova. Kod Francuske Nando De Colo ubacio je 18 poena, a Antoine Diot 15.