ULEB Euroliga: poznato 7 četvrtfinalista

Karlo Dževerlija • petak, 09.02.2001.

Euroliga - doigravanje

Još je samo jedna utakmica preostala do četvrtfinala Eurolige. Preostala je još samo treća utakmica (srijeda, Solun) između PAOK-a i Olimpije koja će izbaciti protivnika Kinderu. Slovenci su sinoć "zmagali" zahvaljujući Zmagi Sagadinu koji je pronašao čovjeka koji može. Jiri Welsh je u drugom poluvremenu uspio ukočiti prvog čovjeka Paoka Liadelisa i Grci više nisu dolazili na manje od -8. Kovačić je za 22 minute ubacio 10 koševa i ostvario 4 skoka.

Suprotno nekim očekivanjima, dolaskom trenera Tanjevića i Amerikanca Jamesa, Budućnost igra - katastrofalno. Real je sve dvojbe riješio u trećoj, niti Tomašević sa 20 koševa i 15 skokova nije bio dovoljan da pokrpa sve kratere domaćina koji su za tricu gađali, zanimljivih, 2-23.

Kinder se dosta mučio na vrućem madridskom terenu kod Estudiantesa, no kad su uštopali Reyesa (23 koša i 9 skokova) sve je otišlo na njihovu stranu. Jarić sa 16 i Rigaudeau sa 17 bili su najefikasniji "Talijani".

Kao i u prvoj utakmici AEK i Žalgiris su odigrali neizvjesnu utakmicu. Litvanci su bili blizu treće, no uspjeli su prosuti +7 u zadnjoj.

Srijeda je ponudila nastavak priče "Aito". Trener Barcelone je i ove godine sa sjajnim imenima napravio - ništa. Nakon domaćeg poraza prošli tjedan akcije su im znatno pale, a Benetton se preksinoć u Trevisu potrudio dovršiti Barcinu ovogodišnju Euro priču.
Nakon neizvjesne prve, Olympiakos u drugoj nije dao nikakve šanse Veroni. U konačnih +15 Rađa je ugradio 22 koša i 11 skokova.
Peristeri je izgubio i drugu od vrlo dobre Tau Ceramice koja je od početka preuzela kontrolu nad utakmicom. Na kraju je bilo prilično izvjesnih 13 razlike.