Rožiću prvi gol, strijelac i Klasnić

Maja Giljanović • subota, 22.08.2009.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić strijelac je u svom Nantesu i treću utakmicu zaredom. 30-godišnjak je u samo četiri kola postigao polovicu koliko je dao u prošlogodišnjoj prvoj sezoni u Francuskoj, a u strijelce se u četvrtom kolu upisao i Ante Rožić u svom Sedanu...

Ivan Klasnić se prošle sezone u Le Championnatu često nalazio na pogrešnom kraju pera novinara nezadovoljnih činjenicom da igrač koji je godišnje u džep spremao manje samo od Lyonovih Karima Benzeme i Juninha strijelac bio samo šest puta u 28 utakmica, ali najskuplje je plaćeni igrač Ligue 2 - dva milijuna eura netto - usred priča o njegovom sve skorijem odlasku iz Nantesa, pronašao formu koja ga je krasila primjerice u Werderu.

Klasnić je nakon slabih partija u prve dvije ovogodišnje utakmice u Liga-kupu (Troyes 0:4) i u prvom kolu (Caen 0:1), postigao jedan gol u pobjedi (3:2) protiv Clermonta u drugom kolu, jedan boda vrijedan (1:1) protiv Vannesa u trećem i jedan sinoć u "petardi" koju su Kanarinci priuštili Istresu u četvrtom kolu.

Klasnić je postigao Nantesov četvrti gol u pravi čas u 69. minuti samo tri prije nego ga je trener Gernot Rohr izvadio iz igre i dao priliku Dosseviju (Agassi su ostala četiri gola utrpali Tall, Vainqueur, N'Diaye i Babović u situaciji kad su gosti u 69. minuti u polju igrali s igračem više nakon isključenja Vainqueura).

Bivši hajdukovac Ante Rožić je u svom 14. nastupu u majici Sedana (12 prošle sezone u debitantskoj sezoni nakon što je bivši igrač još i Cibalije, Zadra i Trogira stigao u Ligue 2) protiv Clermonta upisao svoj prvi gol. 23-godišnjak je igrao svih 90 minuta, zaradio je žuti u 23. i dao prvi gol svoje momčadi u 39. kojeg je u 88. podebljao Mokake (u 89. je samo smanjio Ekoko).