Spursima prolaz uz kapetana Ćorluku

Marin Vuković • srijeda, 26.08.2009.

Tottenham je visokom pobjedom nad drugoligašem Doncasterom izborio plasman u treće kolo Carling kupa, u utakmici u kojoj je kapetansku traku prvi put ponio naš reprezentativac Vedran Ćorluka. Newcastle se u trileru sa sedam pogodaka vratio iz ponora, dok je Wigan zaokružio očajan tjedan i porazom od Blackpoola ispao iz daljnjeg natjecanja.

Premda je Harry Redknapp izmijenio čak sedmoricu igrača u odnosu na momčad koja je izborila pobjedu na Upton Parku, Tottenham se nije dao iznenaditi. I bez Luke Modrića i još nekolicine prvotimaca svladali su Doncaster s visokih 5:1 i plasirali se u treće kolo ovoga natjecanja. Vedran Ćorluka je pak s kapetanskom trakom na ruci odigrao svih 90 minuta.

Doncaster je dobro otvorio utakmicu i zaprijetio Spursima, ali vodeća momčad Premiershipa pogocima Toma Huddlestonea i Jamieja O'Hare u 9. i 11. minuti ugušila je svaki otpor svojih domaćina. U 37. minuti Peter Crouch je povisio na 3:0, a početkom drugog dijela David Bentley postigao četvrti pogodak Spursa.

Pogotkom Woodsa iz jedanaesterca Doncaster je došao do počasnog pogotka, no zadnju riječ imao je Tottenham. Roman Pavljučenko u 69. minuti postavlja konačnih 1:5, a ruskom reprezentativcu to bi mogao biti i oproštajni pogodak u dresu Spursa jer je već izrazio želju za odlaskom prije završetka prijelaznog roka.

Trećeligaš Huddersfield bio je na pragu iznenađenja i početkom drugog poluvremena na St. James Parku vodio s 3:1 protiv Newcastlea. Uslijedio je ipak nevjerojatan povratak domaćina, koji su golovima Laurena, Ameobija i Nolana stigli do pobjede od 4:3.

Ono što nije uspjelo Huddersfieldu, pošlo je za rukom trinaestoplasiranom drugoligašu Blackpoolu, koji je pred svojim navijačima s visokih 4:1 iz daljnjeg natjecanja izbacio Wigan. Momčad Roberta Martineza time je zaokružila očajan tjedan, nakon dva domaća poraza u prvenstvu sada su ispali i iz Carling Cupa.

Još jedan premierligaš morao se spašavati od mogućeg iznenađenja. Stoke City je tek u četvrtoj minuti prvog produžetka pogotkom Kitsona svladao Leyton Orient.

U još jednoj utakmici sa sedam pogodaka West Bromwich Albion je s 4:3 eliminirao Rotherham United. U regularnom tijeku bilo je 2:2, a Rotherham je čak poveo golom Popea u 98. minuti. Beattie i Cox pogocima u 101. i 116. minuti ipak odvode West Bromwich Albion u treće kolo.