Križanac se oporavio

Maja Giljanović • nedjelja, 30.08.2009.

Nakon ozljeda Stipe Pletikose i Luke Modrića, hrvatskom izborniku Slavenu Biliću vedrije vijesti stižu što se Ivice Križanca tiče. Reprezentativni stoper zaliječio je ozljedu koljena i stavio se na raspolaganje treneru Anatoliju Davidovu.

Ivica Križanac se ozlijedio u posljednjim sekundama prvog poluvremena gostovanja Hrvatske u Bjelorusiji, ali je u ekspresnom roku zaliječio ozljedu hrskavice lijevog koljena i vratio se treninzima.

Trener Zenita Anatolij Davidov hrvatskog je reprezentativnog stopera poveo na gostovanje u Himki, ali je protiv slabašnog domaćina (posljednji su 16.) odlučio ipak ne riskirati i prerano ga ubaciti natrag u vatru. Gosti su Himkijem doslovce projurili - pomogla su im i isključenja Gapona u 57. i Sansonija u 82. minuti - golovima Tekkea u 24., Bistrova u 49., Rosine u 68. i Zinovjeva u vlastitu mrežu u 90. minuti slavili su s 4:0.

Križanac je svih 90 minuta proveo na klupi, za razliku od Tomislava Dujmovića koji je odigrao cijelu utakmicu za svoj Lokomotiv koji je u posljednjih 20-tak minuta golovima Sičeva, Odemwingieja, Cocişa i Wagnera slomio Kuban (4:1).

U derbiju kola Spartak teško ozlijeđenog (križni ligamenti desnog koljena) Stipe Pletikose je usred Moskve doživio potop protiv Rubina. Lanjski prvaci u kojima ni u 20. kolu mjesta nije bilo za bivšeg hrvatskog reprezentativca Stjepana Tomasa slavili su golovima Semaka i Domingueza iz jedanaesterca u prvom i Buharova u drugom poluvremenu.