Bundesliga, 1. kolo, 02.09.2009, 20:15 h
Flensburg 32:22 Göppingen
Göppingen

Flensburg završnicom do pobjede

Matej Milanović • četvrtak, 03.09.2009.

Flensburg i Göppingen imali su večeras čast otvoriti bundesligašku sezonu. Flensburg je na svom terenu došao do uvjerlijve pobjede od 32:22, iako su 18 minuta prije kraja imali samo gol prednosti...

Igraču Göppingena Larsu Kauffmanu pripala je čast prvog pogotka ovosezonske Bundeslige. Egal je u Flensburgu trajao sve do 22. minute i rezultata 9:9. Uslijedilo je isključenje gostujućeg igrača, Manuela Spätha, a u tijeku te dvije minute Flensburg je postigao dva gola i odvojio se po prvi put na susretu.

Gola nije zatim bilo više od četiri minute, a u zadnje tri minute poluvremena domaćini su uspjeli povisiti prednost, 14:11. Lasse Boesen, igrač koji je zatvorio prvo poluvrijeme pogotkom, na isti je način otvorio nastavak i povisio na +4.

No, Göppingen je smogao snage vratiti se u susret i između 34. i 37. minute serijom od 4:0 izjednačili su na 16:16. Dvadeset minuta prije kraja Flensburg se vratio na dva gola prednosti, a kao ključan trenutak može se označiti 43. minuta kada je Michael Haass sa sedmerca po zadnji put doveo goste na gol minusa, 21:20.

Očekivao se uzbudljiv završetak utakmice, no uslijedio je potpuni pad gostiju i uvjerljiva pobjeda Flensburga. Naime, u posljednjih 17 i pol minuta Göppingen je postigao samo dva pogotka, a Flensburg čak 11 za konačnih 32:22.

Göppingen tako nije samo izgubio bodove, već si je odmah pokvario gol razliku. Flensburg je pak dobro krenuo u sezonu, nakon što je prošla godina za njih bila pomalo razočaravajuća. Mučili su se dobar dio utakmice, ali su uspjeli u zadnjoj trećini susreta u potpunosti nadigrati protivnike i upisati prve bodove.

Najbolji strijelac susreta bio je gostujući Lars Kaufmann koji je golom otvorio prvenstvo, a kod Göppingena valja spomenuti i učinak Kristijana Ljubanovića koji je postigao jedan pogodak i zaradio jedno isključenje. Kod Flensburga su se najviše istaknuli Oscar Carlen i Michael Knudsen sa šest zgoditaka.

Göppingen je imao čak četiri isključenja više od protivnika, no treba primijetiti da im nitko nije isključen u završnom dijelu susreta kada su domaći došli do konačne razlike.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710