Boci samo bod na Bomboneri

Maja Giljanović • petak, 04.09.2009.

Boca Juniors je dočekala oporavak Juan Romana Riquelmea, ali ni imaginacija karizmatičnog 31-godišnjaka nije slomila otpor Newell's Old Boysa.

Bivši argentinski reprezentativac Juan Roman Riquelme - nepopustljiv je 31-godišnjak zbog nesuglasica s Maradonom i niti ga javna molba predsjednika Saveza Julija Grondone nije nagnala da se predomisli i stavi na raspolaganje Argentini (osobito sljedećih pet dana u kojima Gaučosi pokušavaju izboriti vizu za Južnu Afriku u utakmicama protiv Brazila i Paragvaja) - zaliječio je ozljedu i vratio se u sastav Boce.

Bombonera je protiv Newell's Old Boysa najviše zbog Riquelmea tri boda upisala i prije vremena, ali se preračunala. Gosti su u 66. minuti golom Vangionija nakon pacerske greške Abbondanzierija poništili vodstvo Viatrija (57.) i u trećem kolu Aperture Bocu ostavili i dalje bez prve pobjede pred njenim navijačima (2:2 protiv Argentinos Juniorsa u prvom kolu).

Alfio Basile se još može "tući nogom u stražnjicu" jer u posljednjih 15-tak minuta gosti su promašili dvije 100 %-tne šanse kojima bi izborili prvo mjesto ispred Estudiantesa koji je propustio 2:0 u gostima protiv San Lorenza, ali i dalje je na čelu zbog tri gola bolje gol-razlike ispred Newell'sa.

Estudiantes je golovima Bosellija i Leandra na poluvrijeme otišao pjevajući, ali San Lorenzo je u razmaku od samo tri minute samom finišu (79., 82.) izjednačio (Romagnoli, Gonzalez).

River svoju utakmicu 3. kola igra tek u srijedu u gostima protiv Rosarija koji pobijedi li jedini još uz Velez (igra u subotu u gostima kod fenjeraša Gimnasije) može nakon tri kola upisati svih devet bodova.

Apertura, 3. kolo:
Boca Juniors - Newell's Old Boys 1:1, Independiente - Godoy 2:0, Argentinos Juniors - Lanus 0:0, Huracan - Atletico 0:0, San Lorenzo - Estudiantes 2:2, Arsenal - Racing 0:0