Bundesliga, 1. kolo, 04.09.2009, 19:45 h
TSV Bayer Dormagen 24:31 Wetzlar
Wetzlar

Wetzlar dobro krenuo u sezonu

Matej Milanović • petak, 04.09.2009.

Večeras je odigran drugi susret rukometne Bundeslige. Wetzlar je odlično odradio gostovanje u Dormagenu i slavio s 31:24 uz sedam golova Christophersena.

Dormagen i Wetzlar otvorili su večeras svoju sezonu. Skoro devet minuta bilo je potrebno gostima da dođu do prvog vodstva, 4:3. Nakon toga više nisu ispuštali vodstvo. Najviše što su igrači Dormagena uspjeli napraviti je bilo izjednačenje na 6:6 u 18. minuti.

Ljubanović: "Rezultat lošiji od igre"

Kristijan Ljubanović, član Göppingena za Sportnet se kratko osvrnuo na prvi susret sezone u kojem ih je uvjerljivo porazio Flensburg: "Što reći za utakmicu u kojoj izgubiš deset razlike? Rezultat je lošiji nego sama igra jer smo do 45. minute držali neriješeno. Nadam se da ćemo ove sezone ponovno izboriti Europu i da ćemo već ove godine otići što je dalje moguće."

Desetak sekundi prije kraja poluvremena igrači Wetzlara otišli su na +4, ali se na odmor otišlo s 15:12 u njihovu korist nakon što je Spyros Balomenos smanjio rezultat dvije sekunde prije isteka prvog djela.

Balomenos je otvorio i drugo poluvrijeme smanjivši dodatno na dva gola zaostatka. Wetzlar je međutim brzo vratio sigurniju prednost i u 40. minuti otišao na 21:16. Konstantin Chantiaras ponovno je smanjio na dva gola zaostatka u 48. minuti, 24:22. No, još jedanput Dormagen nije smogao snage da dohvati protivnike koji su uspješno čuvali prednost i na kraju serijom od četiri pogotka došli do uvjerljive pobjede od sedam razlike.

Treba napomenuti da Dormagen nije zabio niti jedan gol u zadnjih šest minuta igre. Najbolji kod poraženih bili su Balomenos i Michiel Lochtenbergh s pet pogodaka, s tim da je Lochtenbergh četiri postigao sa sedam metara.

Najbolji u redovima Wetzlara bio je Sven Sö Christophersen koji je postigao sedam zgoditaka od čega šest sedmeraca. Dobri su u redovima gosti bili i Timo Salzer sa šest te Gregor Werum sa pet pogodaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710