Favoriti dobro startali

Matej Milanović • subota, 05.09.2009.

Odigrane su još tri utakmice prvog kola njemačkog prvenstva u rukometu. Favoriti za naslov, Kiel i Rhein-Neckar Löwen pobjedama su otvorili sezonu, a Gummersbach je serijom 12:0 pomeo Düsseldorfa...

Današnje susrete prvog kola Bundeslige otvorili su Melsungen i Kiel. Tradicija po kojoj Kielu treba neko vrijeme da slomi protivnika nastavila se i ove sezone. Naime, Melsungen je u 20. minuti još uvijek držao egal, 11:11. Prvi put na tri gola prednosti gosti su pobjegli golom Henrika Lundströma u 22. minuti za 15:12.

Na poluvrijeme se otišlo s 19:16, a serijom od šest pogodaka početkom nastavka Zebre su došle do rezultata od 25:16 i praktički upisali bodove 25 minuta prije kraja utakmice. Najveću prednost ostvarili su 45 sekundi prije kraja, 35:24. Najbolji kod Kiela bio je Lundström s osam golova od čega pet iz sedmeraca. Najbolji iz igre bio je Filip Jicha sa šest. Domaće je predvodio odlični Thomas Klitgaard sa sedam zgoditaka.

Düsseldorf kojeg vodi Goran Suton igrao je danas u gostima protiv Gummersbacha Seada Hasanefendića. Gosti su odlično krenuli u dvoboj i pogotkom Frantiseka Sulca u 11. minuti otišli na 5:1. Hasanefendić je zvao minutu odmora i njegovi su se igrači polako počeli vraćati. U 22. minuti izjednačili su na 7:7, a u 27. otišli i na 12:9.

Na poluvrijeme se otišlo s 14:11 za domaće, a valja spomenuti 36. minutu u kojoj su isključenje zaradili i Vedran Zrnić u redovima i Gummersbacha i gostujući trener Suton. Düsseldorf je nastavio loviti zaostatak, a golom Michaela Hegemanna u 41. minuti napokon je došao na svega gol zaostatka.

Nakon toga uslijedila je neobjašnjiva crna rupa gostiju koja je trajala petnaest minuta. U tom razdoblju Gummersbach je napravio nevjerojatnu seriju od 12:0 i otišao na 29:16. Gummersbach je prije isteka susreta dostigao i +14 u 59. minuti, 31:17. Odlični Audrey Tuzolana zabio je sedam golova, Drago Vuković pet, a Vedran Zrnić tri uz jedan sedmerac i jedno isključenje. Gummersbach je predvodio Sulc sa sedam zgoditaka. Važno je spomenuti da je Düsseldorf imao četiri sedmerca i nisu niti jednog iskoristili.

Posljednji susret dana igrali su Rhein-Neckar Löwen i TuS N-Lübbecke. Susret je bio izjednačen sve do 29. minute i rezultata 14:14. Do odmora pao je još samo jedan pogodak, onaj Karola Bieleckog za minimalno vodstvo Lavova. Gosti su se zadnji put ozbiljnije približili u 34. minuti na 17:16. Uslijedila je serija od tri pogotka Rhein-Neckar Löwena.

Lübbecke se poslije više nije uspio vratiti na manje od tri pogotka. Najveću prednost od šest pogodaka Lavovi su dostigli dvaput, a toliko iznosi i konačan rezultat, 29:23. U redovima domaćih fenomenalan je bio Karol Bielecki sa devet golova, Uwe Gensheimer zabio je sedam od čega jednog iz sedmerca, a Bjarte Myrhol je realizirao šest. Goste je predvodio Michal Jurecki sa šest pogodaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710