Bundesliga, 2. kolo, 08.09.2009, 20:15 h
Kiel 36:29 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

Zebre pojele Lavove

Sportnet • utorak, 08.09.2009.

Kiel je visoko porazio Rhein-Neckar Löwena u prvom velikom derbiju rukometne Bundeslige. Zebre su slavile 36:29 usprkos čak devet pogodaka Karola Bieleckog kod gostiju...

Prvi sezonski dvoboj kandidata za naslov prvaka Njemačke krenuo je golom Karola Bieleckog za goste. Nakon toga domaći su zaredali šest golova i usmjerili meč. U 19. minuti uspjeli su gosti na krilima Bieleckog doći do 9:7. Od tih sedam golova Rhein-Neckar Löwena Bielecki je realizirao čak pet.

Nakon te gostujuće serije uslijedila je domaća od 6:1 kojom je prednost narasla na sedam pogodaka. Prije poluvremena Kiel je povisio na +8, a na poluvrijeme se otišlo sa 18:11 za domaćine. U drugom poluvremenu je Kiel dodatno povećao razliku na 24:15 u 10. minuti nastavka.

Do kraja susreta približili su se Lavovi u nekoliko navrata na četiri gola zaostatka, ali više od toga ipak nisu mogli i u konačnici je Kiel došao do visoke i uvjerljive pobjede. Kiel je predvodio Henrik Lundström sa osam golova, pet sa sedam metara. Kod gostiju izvrstan je bio Bielecki s devet golova.

Zebre su loše krenule u sezonu porazom od Hamburga u Superkupu, no odlično su odradili prva dva kola prvenstva i svakako se nameću kao favoriti za novu titulu. Rhein-Neckar Löwen će s druge strane morati jako dobro analizirati ovaj susret i što prije riješiti probleme ukoliko žele biti kompetitivni u ovoj sezoni.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710