Bundesliga, 2. kolo, 11.09.2009, 19:45 h
Wetzlar 24:32 Gummersbach
Gummersbach

Gummersbach slavio, pet golova Zrnića

Matej Milanović • petak, 11.09.2009.

Gummersbach je u susretu drugog kola rukometne Bundeslige visoko slavio kod Wetzlara. Gummersbacha je predvodio Viktor Szilagyi s čak deset golova, Zrnić je zabio pet, Vuković jednog.

Gummersbach je odličnim drugim poluvremenom i fantastičnim nastupom Gorana Stojanovića porazio Düsseldorfa u prvom kolu. Pobjednički je u sezonu krenuo i Wetzlar slavljem u gostima kod Dormagena.

Wetzlar nije dobro krenuo u susret, no nakon ranog zaostatka od dva gola i sami su poveli s tom razlikom u 19. minuti, 7:5. Četiri minute kasnije domaći su vodili 10:8 nakon čega je za njih uslijedio katastrofalan finiš poluvremena.

U zadnjih sedam minuta Wetzlar nije zabio ni pogotka, a Gummersbachovi igrači su bili precizni četiri puta. Od ta četiri gola dva je postigao Vedran Zrnić, a jednog Drago Vuković. Na poluvrijeme se otišlo upravo s tih 12:10, a već u prvoj minuti nastavka Gummersbach je poveo 14:10.

U 38. minuti Wetzlar se golom Daniela Vala vratio na gol zaostatka, 16:15. Međutim Valo je nedugo zatim isključen čime je prekinuta domaća serija i gosti su se vratili na +4. U 45. minuti opet je Gummersbach imao samo gol prednosti, 19:18. Nakon toga serijom 6:1 gostujući je sastav doveo utakmicu u mirnije vode i Wetzlar se više nije uspio vratiti.

Gosti su u par navrata došli do najveće razlike na susretu, deset golova. Wetzlara su predvodili Timo Salzer i Sven Sö Christophersen sa pet golova. Obojica su jednog postigli sa sedam metara. Kod gostiju izvrstan je bio Viktor Szilagyi s deset golova. Vedran Zrnić postigao je pet uz jedan realizirani sedmerac, a Drago Vuković je postigao jedan pogodak i zaradio jedno isključenje.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710