Lemgo i Flensburg do druge pobjede

Matej Milanović • nedjelja, 13.09.2009.

Posljednje dvije utakmice rukometne Bundeslige pružale su dosta uzbuđenja. U konačnici važne bodove su u gostima osvojili Flensburg i Lemgo porazivši Magdeburga odnosno Berlina.

Magdeburg je u prvom kolu izgubio na teškom gostovanju protiv Lemga te su danas na svom terenu protiv Flensburga tražili prve bodove. Magdeburg je nakon ujednačenog starta poveo 7:5 u 11 minuti, no uslijedila je gostujuća serija od 3:0. Novu seriju gosti su napravili nekoliko minuta kasnije kada su sa četiri uzastopna gola poveli 13:10 i prvi put se osjetnije odlijepili.

Na odmor se otišlo sa 16:13 za goste koji su nakon tri minute nastavka povećali na +6. U 39. minuti gosti su vodili sa ogromnih 21:14 i trebali su samo mirno privesti susret kraju. Međutim pet pogodaka domaćina vratilo je susret u neizvjesne vode i dvije minute prije kraja Flensburg je vodio samo 28:27.

Ključan pogodak postigao je Anders Eggert sa sedam metara za 29:27 svega 55 sekundi prije kraja. Uspio je Magdeburg zabiti jedan pogodak do kraja dvoboja, no za više od toga jednostavno nije bilo vremena. Magdeburg ostaje na nula bodova, a Flensburg ima maksimalna četiri boda iz dvije utakmice.

Najbolji kod Magdeburga bili su Fabian Van Olphen i Bartosz Jurecki sa osam golova. Valja spomenuti da je za domaće golove postiglo svega pet igrača odnosno svega četiri igrača ih je realiziralo 27 budući da je Stian Tönnesen zabio samo jednog.

Kod Flensburga se istakao Eggert sa sedam golova iz sedmeraca, a najviše je iz igre zabio Thomas Mogensen. Oscar Carlen zaradio je u redovima gostiju direktan crveni karton, a Michael Knudsen ga je zaradio nakon trećeg isključenja.

U drugom dvoboju Lemgo je išao u goste Füchse Berlinu. Domaći su nakon 16 minuta vodili 9:6, a u 23. minuti povećali su na 11:11. Lemgo je odmah smanjio na -3, a nakon time-outa zabili su još tri pogotka za priključak na 11 golova. Na poluvrijeme se otišlo sa 15:13 za Lemgo, a onako kako su završile prvi dio tako su Lisice krenule i u nastavak.

Naime, rezultat prvih pet i pol minuta drugog djela gosti su dobili 5:1 i otišli na šest razlike. Pred kraju susreta Berlin se nekoliko puta približio na dva gola minusa, ali je Lemgo spriječio preokret. Lemgo se tom pobjedom pridružio vrhu tabele sa četiri osvojena boda.

Lisice su s pet zgoditaka predvodili Bartlomiej Jaszka, Torsten Laen i Konrad Wilczynski koji je dva pogotka realizirao sa sedam metara. Kod Lemga najviše se istakao Michael Kraus sa sedam golova, tri iz sedmerca, a najviše iz igre zabio je Florian Kehrmann s pet pogodaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710