Asobal liga, 1. kolo, 13.09.2009, 19:15 h
Toledo Balonmano 33:28 Itxako Reyno de Navarra

Toledo isprašio Pamplonce

Željko Kubatka • ponedjeljak, 14.09.2009.

U zadnjoj utakmici prvog kola Asobal lige novi prvoligaš Lábaro Toledo je ugostio Dominkovićev San Antonia i uvjerljivo ih pobijedio...

Rukometaši Toleda su odlično igrali prvo poluvrijeme protiv renomiranog protivnika, nekadašnjeg Portlanda San Antonia. Novi španjolski prvoligaš je imao od početka kontrolu igre. Do desete minute su se redali golovi na obje strane nakon čega domaći rukometaši postižu tri uzastopna gola za prednost 7:4, treći gol postigao je bosansko-hercegovački reprezentativac Darko Martinović.

Nevjerojatnu 76-postotnu realizaciju imaju domaći rukometaši a Diego Moyano je obranio deset udaraca od upućenih 21 što je im donijelo prednost 16:11 nakon prvog poluvremena.

Bosanski desni bek Martinović postiže i prvi gol poslije odmora za veliku domaću prednost 17:11 ali tada gosti prave 4:0 za samo dva gola minusa 17:15 što je bilo sve što su Dominiković i njegovi suigrači napravili. Ponovo Toledo podiže prednost do +5 koju održava do konačne pobjede 33:28.

Izvrsni litvanski srednji bek Augustas Strazdas iz osam pokušaja je dao osam golova a golman Diego Moyano je zaustavio 19 udaraca i oni su najviše doprinijeli neočekivano lakoj pobjedi nad slavnim pamplonskim klubom i osvajanju prvih bodova u Asobal ligi.

Nastavak Asobal lige igra se za tjedan dan sa derbijem u Leonu gdje će gostovati Pero Metličić sa svojim Ciudad Realom. Biti će to prvi pravi ispit Ademar Leona i Ciudad Reala i sudar hrvatskih rukometaša Alilovića, Bičanića i Buntića na strani Ademara i Metličića kod Ciudad Reala.