Rhein-Neckar Löwen 30:34 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Rhein-Neckar Löwen izgubio i od HSV-a

Matej Milanović • petak, 18.09.2009.

Velikim derbijem između Rhein-Neckar Löwena i Hamburga započelo je treće kolo rukometne Bundeslige. Hamburg je slavio u gostima i time dao do znanja Lavovima da će se ove godine teško umiješati u borbu za naslov.

Rhein-Neckar Löwen u drugom je kolu izgubio protiv Kiela, pa je samim time bio veliki pritisak na Lavovima da ostvare rezultat u derbiju trećeg kola, domaćoj utakmici protiv HSV-a.

Susret je odlično krenuo za domaćine iz Mannheima. U 5. minuti poveli su 4:1. U 10. minuti razlika se povećala na 8:4, a nakon toga HSV je prvo stabilizirao zaostatak, a zatim, nakon što su duže razdoblje lovili protivnika uspjeli su i izjednačiti u 26. minuti 14:14.

Do kraja poluvremena Rhein-Neckar Löwen je zadržao inicijativu i otišao na odmor sa golom prednosti, 16:15. Međutim, već u prvoj minuti nastavka Hamburg je preokrenuo rezultat na 17:16. Hamburg je poveo i dva razlike i vodio do 45. minute kada je Patrick Groetzki drugim uzastopnim pogotkom izjednačio na 23:23.

To su ujedno bili ključni trenuci susreta. Hamburg je napravio seriju 3:0 i riješio utakmicu. Löwen se više nije vratio, čak je HSV uspio doći do šest razlike u 59. minuti golom Hansa Lindberga za 34:28.

Najbolji strijelac domaćih bio je Karol Bielecki sa sedam golova, a dobar je bio i Patrick Groetzki sa šest. Hamburga je pak predvodio Lindberg sa 10 golova, od čega pola sa sedam metara. Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković i Igor Vori realizirali su po četiri zgoditka.

Rhein-Neckar Löwen je prije početka prvenstva smatran konkurentom Kielu i HSV-u za, ali će morati promijeniti svoja očekivanja od sezone nakon što su u prva tri kola izgubili oba susreta protiv direktnih konkurenata, prvo u Kielu, a zatim doma s Hamburgom.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710