Bundesliga: Vodeći trojac bez problema do pobjeda

Davor Sajko • nedjelja, 11.02.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Nakon odigranog 21. kola u poretku 1. njemačke Bundeslige nije došlo do promjene. Vodeći je trojac (Bayern, Schalke 04, Bayer) zabilježio pobjede na domaćim travnjacima. Bayern je protiv ove sezone izuzetno slabog Stuttgarta slavio s minimalnih 1:0, a strijelac je bio Brazilac Elber. U sastavu Stuttgarta Zvonimir Soldo je odigraa svih 90 minuta. Schalke je imao malo teži posao protiv "sehcigera". Tek nakon isključenja gostujućeg igrača je Schalke uspio s dva pogotka Belgijanca Mpenze ostati u utrci za naslov prvaka. "Apotekari" su loše započeli susret protiv Kölna, ali su u nastavku s čak četiri pogotka u mreži gostiju osigurali nova tri boda. Živković i Robert Kovač svojom su igrom tijekom cijelog susreta pridonijeli novoj pobjedi Bayera. Bivši Osječanin Nenad Bjelica nije se još upisao u listu bundesligaških strijelaca, ali je asistirao kod vodećeg pogotka svoje momčadi, Kaiserslauterna. Momčad Andreasa Brehme je na svom travnjaku bez većih problema savladao Unterhaching koji se bori za opstanak u Bundesligi. Gostujući je Wolfsburg u Berlinu nanio Herthi prvi poraz nakon zimske stanke. Već je u 55. minuti Wolsburg imao nedostižnu prednost od 3:0, a iz jedanaesterca je domaćin samo uspio smanjiti na 3:1. Mladi Šimunić je kod domaćina odigrao cijeli susret, dok je Tomislav Marić u Wolfsburgu zamijenjen u 67. minuti. Eintracht je na svom terenu ubilježio pobjedu protiv Pipličinog Energia. Piplica i Antun Labak igrali su cijeli susret, a Eintracht je ušražnjeno mjesto trenera ponudio legendi njemačkog nogometa Lotharu Matheusu. Nakon zimske stanke Hamburger je napokon ubilježio pobjedu. Nije to u ovom kolu ni bilo teško protiv Bochuma koji je uredno bilježi poraze. Niko Kovač je za domaći HSV odigrao cijeli susret, kao i Damir Milinović i Ante Čović za gostujući Bochum. Preostala dva nedjeljna susreta završila su oba bez pobjednika i bez pogodaka. Freiburg i Hansa te Borussia i Werder 21. kolo završili su bez pogodaka.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913