Četiri gola Metličića u derbiju

Željko Kubatka • nedjelja, 20.09.2009.

U Leonu u prvom derbiju Asobal lige Ademar je ugostio Ciudad Real, španjolski derbi sa hrvatskim igračima Bičanićem i Metličićem u glavnim ulogama, odlučen je boljom igrom Ciudad Reala u zadnjih deset minuta...

Favorit u derbiju drugog kola Ciudad Real je u zadnjih deset minuta odlučio pobjednika, sve do tada utakmica je bila potpuno otvorena sa dva moguća pobjednika. Iskusnija ekipa Reala se bolje snašla u završnici u kojoj napad Ademara nije mogao probiti čvrstu obranu španjolskog i europskog prvaka.

Prva tri gola postižu hrvatski rukometaši, dva Bičanić i jedan Metličić. Do 13. minute se igralo izjednačeno kada Bičanić postiže treći gol za vodstvo 8:5 Ademara. Realovci pred kraja dostižu prednost sa nizom 4:0. Doder zabija dva gola a Argentinac Gull postiže zadnji gol za odlazak na odmor sa izjednačenim rezultatom (14:14).

Pero Metličić otvara golom prvo poluvrijeme, Real vodi a u 39. minuti gosti imaju prvi puta +2. Deset minuta prije kraja gosti sa +1 golovima Fernandeza, Aquiagaldea i Kallmana imaju veliku prednost 28:24 što je za Ademar nedostižno. U Ademaru su dobri bili Damir Bičanić sa pet golova i Mirko Alilović sa 15 obrana, ponovo je Martin Stranovsky bio najuspješniji strijelac sa osam golova. Petar Metličić je u pobjedi Reala sudjelovao sa četiri gola a najefikasniji je bio Francuz Jerome Fernandez, šest golova.

I drugi favorit sigurno je pobijedio u gostima. Valladolid je gostovao kod Cuence našeg golmana Vladimira Božića i bez većih poteškoća uvjerljivo odnio dva boda. Valladolid je bio pretežak protivnik za Cuencu koja nas je iznenadila pobjedom u prvom kolu u gostima kod Granollersa. Već prvo poluvrijeme je ukazivalo na katastrofu domaćina, Valladolid vodi nakon 30. minute sa 17:11.

Utakmica završava sa deset golova prednosti Valladolida u kojoj su Raúl Entrerrios i Havard Tvedten postigli po sedam golova. Vladimir Božić je imao 12 obrana a najbolji domaći strijelac bio je Litvanac Vaidotas Grosas.

Barcelona je ugostila novog prvoligaša Labaro Toleda i očekivano pobijedila iako sa ne baš sjajnom igrom. Prvo poluvrijeme je proteklo u neočekivano ravnopravnoj igri sa tek minimalnom prednošću Barce (15:14). U drugom sve dolazi na svoje mjesto, Braca dodaje brzinu više i pobjeđuje sa devet golova prednosti. Iker Romero i Laszlo Nagy su zabili po šest golova koliko je postigao i Javier Fernández za goste.

I San Antonio se nije dao iznenaditi i sigurno je osvojio bodove protiv Alcobendasa. Pamplonski klub je vodio cijelim tijekom utakmice i nije dao priliku gostima da se rezultatski približe. Davor Dominković je svoj doprinos u pobjedi Navarra dao u obrani a najbolji strijelci su bili Carlos Ruesga, Cristian Malmagro i Mariusz Jurkiewicz sa šest golova. Najbolji rukometaš gostiju je bio japanski reprezentativac Daisuke Miyazaki sa osam golova.

Torrevieja je izgubila prve domaće bodove od Naturhouse La Rioja. Imali su domaći neriješen rezultat tri minute do kraja ali tada Isaías Guardiola sa dva gola donosi pobjedu gostima. Ivan Vukas je postigao tri gola za Torrevieju a Isaías Guardiola sa osam i Pavel Baskin sa šest najzaslužniji su u pobjedi gostiju.