Magdeburg i dalje na nuli

Matej Milanović • nedjelja, 20.09.2009.

Odigrane su posljednje tri utakmice trećeg kola rukometne Bundeslige. Magdeburg je kod Göppingena doživio novi poraz, Kiel je lagano nadigrao Dormagena, a Minden je u dvoboju za opstanak izgubio od Wetzlara.

Dobro je krenuo Magdeburg na gostovanju u Göppingenu povevši 6:3 nakon 11 minuta igre. Međutim uslijedila je serija domaćih od 5:1 i preokret rezultata. Na odmor se otišlo s +1 za domaće koji su nakon šest minuta nastavka već došli do četiri gola prednosti, 16:12.

U 42. minuti Göppingen je poveo i +5, 19:14, a tu su razliku dostigli još dvaput. Magdeburg je uspio smanjiti na 27:25 nešto više od minute do kraja, ali ipak nisu uspjeli doći do boda. Najbolji kod Göppingena bio je Michael Thiede sa šest golova, a Kristijan Ljubanović postigao je jedan pogodak. Kod Magdeburga najbolji je bio Fabian van Olphen sa sedam zgoditaka. Magdeburg tim porazom ostaje na dnu tabele s nula bodova, a Göppingen ih ima čak četiri iz tri utakmice.

U Mindenu su igrali domaćini i Wetzlar u utakmici koja ima veliki značaj u borbi za opstanak. Gosti su poveli 6:3 u 13. minuti i držali prednost sve dok Minden nije serijom od četiri gola preokrenuo rezultat i poveo 10:9 u 25. minuti.

Do odmora je Minden uspio doći do sjajnih 13:10, no već nakon šest i pol minuta nastavka opet su gubili. Wetzlar je došao do tri gola prednosti, no nisu se više od toga uspjeli odlijepiti. Minden je smanjio na -1 golom Aljosche Schmidta u 54. minuti, međutim nisu uspjeli spriječiti poraz s direktnim konkurentom za opstanak. Schmidt je postigao osam golova za Minden od čega tri sedmerca, a kod Wetzlara su po šest realizirali Sven Sö Christophersen i Michael Allendorf.

Posljednji susret dana bio je onaj između Dormagena i Kiela. Zebre su već u 6. minuti povele 5:1, a tri minute prije odmora došli su i do +7, 16:9. U drugom poluvremenu razlika je nastavila rasti i najviše je iznosila 12 razlike, kao i u konačnom rezultatu. Kod Dormagena su po četiri golova postigli Christoph Schindler, Kristian Nippes i Maciej Dmytruszynski koji je dva gola zabio sa sedam metara. Za Kiel su po pet pogodaka postigli Christian Sprenger i Filip Jicha.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710