Boca i River gube sve kriterije

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.09.2009.

I peto je kolo Aperture navijačima argentinskih velikana Boca Juniorsa i River Platea donijelo samo glavobolju. Boca je poklekla na svojoj Bomboneri, a River u gostima protiv Arsenala.

Alfio Basile je nakon 2:3 na Bomboneri protiv Godoya izvršnom direktoru Boce uručio svoju pismenu ostavku, ali najnovije informacije govore da se Coco nakon razgovora s alfom i omegom kluba i kapetanom Juanom Romanom Riquelmeom predomislio.

Sinoćnja je utakmica obilovala uzbuđenjima. Gosti su golom Jare na poluvrijeme otišli pjevajući, ali nakon samo 10 minuta u drugom Battaglia i Medel su preokrenuli. Medel se zbog divljačkog starta 10-tak minuta kasnije preobrazio u tragičara: Higuain je izjednačio iz jedanaesterca, a prednost igrača više u polju Godoy je iskoristio i u trećoj minuti nadoknade golom Chaveza Boci uzeo sva tri boda.

Bijesni navijači su pošteno izvrijeđali igrače i Basilea koji u žaru trenutka nudi svoju ostavku samo da bi je sat vremena kasnije izgleda povukao i odlučio ustrajati na klupi poljuljanog velikana (Boca je tek 13.).

Ruže ne cvjetaju ni Riveru koji je doživio i treći poraz u pet kola: 15. su nakon što su od Arsenala u gostima izgubili golom Alvareza iz jedanaesterca. Nestor Garosito također i dalje ima podršku uprave kluba iako i Riverovi navijači žele trenerovu glavu.

Derbi utakmica između gradskih rivala San Lorenza i Racinga nije ponudila pretjerano kvalitetan nogomet, a propušteno će žaliti gosti koji su sat vremena nakon isključenja Torresa igrali s igračem više.

Velez je prokockao dva gola prednosti i osvojio samo bod protiv Independientea, a gostujućim gaženjem Huracana (4:1) Estudiantes je zbog bolje gol-razlike (pet golova bolje) izbio na prvo mjesto ispred Rosarija koji je na svom terenu remizirao (0:0) s Banfieldom.

Apertura, 5. kolo:
Boca Juniors - Godoy 2:3, Arsenal - River Plate 1:0, Rosario - Banfield 0:0, Huracan - Estudiantes 1:4, Lanus - Newell's Old Boys 0:2, San Lorenzo - Racing 0:0, Argentinos Juniors - Atletico 2:1, Colon - Chacarita 3:1, Gimnasia La Plata - Tigre 2:0, Independiente - Velez 2:2