Loš dan hrvatskih rukometaša

Željko Kubatka • četvrtak, 24.09.2009.

Barcelona i Ciudad Real stigli su sigurno do pobjeda u trećem kolu, Valladolid i Aragon ne posustaju, dok su hrvatski rukometaši bili neraspoloženi i neefikasni...

Barcelonine zvijezde su utakmicu riješile i odradile već u prvom poluvremenu na gostovanju u predgrađu Madrida kod Alcobendasa. Trener Xavi Pascual nije poveo sa sobom Boldsena i Igropula, odmarajući ih za veliki derbi sa Realom. Danijel Šarić bio je ponovo raspoložen na vratima Barce s 21 obranom, a desna krila Albert Rocas i Victor Tomas bili su najbolji strijelci sa po deset i pet golova.

I Ciudad Real je u svojoj utakmicu protiv San Antonia (Reyno de Navarra) vrlo dobro otvorio i do odmora osigurao dva nova boda (18:13). Srednjak Joan Canellas je postigao šest, a pivot Julen Aguinagalde pet golova, Arpad Šterbik 46 posto obrana, Petar Metličić dva gola iz četiri pokušaja, a s druge strane Davor Dominiković je uputio jedan udarac i promašio.

U Toledu dva nova boda za novog prvoligaša u susretu sa Posadom. Gosti bolje započinju i većim dijelom prvog poluvremena imaju prednost. U zadnjih šest minuta rukometaši Toleda preokreću i na odmor se odlazi s prednošću 12:10. Izjednačena igra traje samo u početku, a do 45. minute nizom 5:0 domaći imaju osam golova prednosti kod 26:18. Javier Fernández postigao je šest golova sa sto-postotnom preciznošću, a Darko Martinović je postigao tri gola.

Ademar Leon je gostovao kod Granollersa. Gosti su stalno dostizali prednost ali bez raspoloženog igrača više nisu mogli napraviti. Bičanić je minutu i pol do isteka službenog vremena smanjio na minimalnu prednost domaćih (27:26) ali Alvaro Ferrer zaključuje utakmicu golom za prvu pobjedu Katalonaca. Skroman učinak hrvatskog trojca Bičanić (3 gola), Buntić (1 gol) i Alilović (deset obrana). Odličan u prvoj pobjedi Granollersa je bio srpski reprezentativac Davor Čutura s čak 12 golova.

Valladolid se dugo mučio sa Naturhouse La Riojom i u zadnjih pet minuta odlučio pobjednika jer su gosti postigli samo jedan gol. Žikica Milosavljeić je postigao najviše golova u četvrtoj pobjedi Valladolida, šest.

Aragon je zabilježio minimalnu ali vrijednu pobjedu na domaćem terenu protiv dobre Torrevieja Ivana Vukasa. Odličnu utakmicu su zaključili gosti golom u zadnjoj sekundi za minimalni poraz i treću pobjedu domaćeg Aragona.

Cangas nije uspio niti pred tisuću i dvjesto svojih navijača osvojiti prve bodove u Asobal ligi, gostujući Arrate je bio prejak protivnik. Početnih 5:0 za goste domaći nisu niti jednom mogli dostići i bodovi sasvim zasluženo odlaze na sjever Španjolske. Dalibor Čutura i Tin Tokić sa pet golova bili su najbolji strijelci za pobjednike. Ivica Obrvan bez gola za Arrate.

Novi bodovi i za ekipu Vladimira Božića Cuencu koja je sa drugom pobjedom skočila u gornji dio tablice.