Bundesliga, 4. kolo, 25.09.2009, 19:45 h
Wetzlar 31:30 Lemgo
Lemgo

Lemgov neočekivani prvi poraz

Matej Milanović • petak, 25.09.2009.

Četvrto kolo rukometne Bundeslige krenulo je iznenađenjem. Wetzlar je porazio dosad stopostotni Lemgo i stigao ga na šest bodova...

Prva utakmica četvrtog kola njemačkog rukometnog prvenstva odigrana je u Wetzlaru između domaćina i Lemga. Wetzlar je dosada nadvladao momčadi koje će se uz njih boriti za opstanak, Dormagen i Minden, a glatko izgubio doma s Gummersbachom. Lemgo je pak ostvario tri pobjede u tri susreta i očekivala se nova pobjeda.

Izjednačenost su prekinuli domaći serijom od čak sedam golova kojom su otišli na 11:5. U 28. minuti je Lemgo uspio izjednačiti na 14:14, no na poluvrijeme se ipak otišlo s minimalnom prednošću Wetzlara.

U nastavku je razlika oscilirala između jednog i tri gola prednosti za domaće sve do 51. minute kada je Martin Strobel izjednačio na 27:27. U 58. minuti Wetzlar je pobjegao na dva razlike, 30:28. No, Lemgo je s dva gola zaredom izjednačio minutu i pol prije kraja susreta.

U zanimljivoj završnici pao je još samo jedan pogodak i postigao ga je Timo Salzer za konačnih 31:30 svega 13 sekundi prije kraja utakmice. Najbolji strijelac Wetzlara bio je upravo Salzer sa deset golova, dok je jako dobar bio i Sven Sö Christophersen sa sedam. Za Lemgo je 11 zgoditaka realizirao Michael Kraus koji je dva gola postigao sa sedam metara.

Wetzlar je odlično krenuo u sezonu. S obzirom da im je cilj opstati u bundesligaškom društvu, tri pobjede iz četiri utakmice izvrstan su rezultat.

Lemgo je pak nakon dobrog starta i tri pobjede u tri susreta doživio apsolutno neočekivani poraz koji bi im mogao poljuljati moral. U idućem kolu u goste će im doći Lübbecke i to je susret kojeg moraju pobijediti kako bi što prije zaboravili debakl protiv Wetzlara.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710