Valladolid u vodstvu do derbija

Željko Kubatka • nedjelja, 27.09.2009.

Do nedjeljnog velikog derbija Barcelone i Ciudad Reala pobjedom u gostima Valladolid je preuzeo čelo tablice...

U Leonu je gostovala Cuenca, klub našeg golmana Vladimira Božića. Ademar je u izjednačenoj igri prvi put pobijedio bez učešća Bičanića koji nije bio u sastavu. Po riječima Bičanića on ne zna zašto ga je trener izostavio, možda radi dva teška gostovanja koji slijede. Vladimir Božić je rekao za Sportnet. hr da je zadovoljan svojim igrama u Cuenci a kako i ne bi kada je među najboljim golmanima u španjolskoj ligi. Alilović nije imao veliki postotak obrana ali je obranio nekoliko značajnih udaraca napadača Cuence kada se lomio rezultat. Buntić je postigao pet golova dok je najbolji strijelac za Ademar ponovo bio Slovak Martin Sranovsky sa sedam golova.

Granollersi su gostovali u San Antoniu i osvojili prvi gostujući bod. Prvo poluvrijeme je završilo sa prednošću katalonskih gostiju 13:17 što su uspjeli sačuvati do 40. minute, tada domaći preokreću rezultat i vode sa dva gola prednosti. Poslije izjednačenja igra se gola za gol a domaći Reyno de Navarra postiži i zadnji gol vrijedan jednog boda. Dominković nije igrao, a najbolji strijelac na utakmici je bio gostujući rukometaš Granollersa Davor Čutura sa deset golova.

Valladolid je pobjedom u gostima kod Antaqure četvrti put za redom pobijedio. Prvih trideset minuta pripada domaćinima (14:12), dok u drugom uglavnom vode gosti. U uzbudljivoj završnici Eduard Fernández tri sekunde prije isteka 60. minute postiže gol vrijedan dva boda i pobjede Valladolida 28:29. Pivot domaće Antequere Rafael Baena je postigao deset golova, a Marko Krivokapić upola manje za goste.

I Aragon iz Zaragoze nastavlja sa pobjedama ovaj put u gostima kod Naturhouse La Rioja. U uzbudljivoj završnici Aragonci su uspjeli sačuvati minimalnu prednost. Najbolji strijelac lijevo krilo gostiju Amadeo Sorli šest golova iz šest pokušaja.

Madridski Alcobendas je na gostovanju kod Octavio Pilotes Posada osvojio dva boda zahvaljujući preokretom u drugom dijelu. Sa po osam golova Novica Rudović (Toledo) i Miloš Pešić (Alcobendas) bilu su najbolji strijelci.

Torrevieja je osvojila prve bodove, a Ivan Vukas je učestvovao sa jednim golom u pobjedi sa novim asobal ligašem Cangasom. I drugi novajlija je izgubio na gostovanju. Arrate je bio za jedan gol bolji od Toleda, a Ivica Obrvan je postigao jedan gol.