Barcelona 30:33 Atletico de Madrid
Atletico de Madrid

Velika pobjeda Ciudad Reala u Barceloni

Željko Kubatka • nedjelja, 27.09.2009.

U derbiju Asobal lige Ciudad Real pobijedio na gostovanju u Barceloni i dokazao tko je gazda, Metličić postigao tri gola...

BARCELONA BORGES – CIUDAD REAL 30:33 (13:18)

Asobal liga – 4.kolo
Palau Blaugrana, Barcelona.
Suci: Gregorio Muro – Alfonso Rodriguez

BARCELONA BORGES: Garcia 1, Tomas 2, Sarimento 3, Šarić, Ugalde, Romero 4(1), Nagy 3, Jernemyr, Rutenka 8(3), Boldsen, Oneto 4, Rocas 1, Barrufet, Igropulo 1.
Trener: Xavi Pascual

Obrane: Šarić (11+0), Barrufet (7+0)
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 4 minute

CIUDAD REAL: Hombrados, Kallman 7, Fernandez 2(1), Evdokimov, Gull 1(1), Aguinagalde 4, Šterbik, Abalo 4, Metličić 3, Rodriguez 1, Canellas 4(2), Entrerrios 7, Morros, Dinart
Trener: Talant Dushebajev

Obrane: Šterbik (12+0), Hombrados (0+0)
Sedmerci: 4/4
Isključenja: 10 minuta

Barcelona je bila veliki favorit u jedinom pravom derbiju Asobal lige u kojem je ugostila goste iz kraljevskog grada Ciudad Reala, zbog čiste i uvjerljive pobjede u Super kupu 33:26 i zbog Sarheia Rutenke, jednog od ponajboljih europskih rukometaša. Fernandez, Metličić, Kallman i ostali Realovci su ponovo dokazali da igraju najbolje kada je to najpotrebnije i da će i ove godine biti među najjačim ekipama u Ligi prvaka. Sa dva nova boda Ciudad Real je preuzeo vodeću poziciju na tablici a Barcelona je pala na četvrto mjesto.

Barcelona niti u jednom trenutku nije imala vodstvo tek je u početnim minutama uspijevala držati neriješen rezultat. Počelo je golom gostujućeg pivota Julena Aguinagaldea, izjednačenjem Barcelone i golom Metličića. U desetoj minuti gosti prvi put vode sa dva gola prednosti golovima večeras fenomalnog švedskog lijevog krila Jonasa Kallmana. I desno krilo Reala Luc Abalo dobro raspoložen za rešetanje mreže Šarića i Barrufeta, sa dva gola podiže prednost na 4:8.

Barcelonini rukometaši stalno pokušavaju dostići prednost ali nisu dovoljno precizni pa su poluvrijeme završili sa samo 13 postignutih golova a Entrerrios sa zadnja dva gola osigurava pet golova prednosti za goste poslije prvog poluvremena (13:18). Obrana Reala odlična a Abalo i Kallman postižu lagane golove iz kontri. Pet golova u rukometu nije neka velika prednost i očekivala se velika ofenziva Barce poslije odmora.

Tako je i počelo, Rutenka smanjuje svojim četvrtim golom na 14:18 no nakon toga pet golova Reala i već zabrinjavajuće vodstvo 14:22. Trener Barcelone stavlja na gol Barrufeta koji sa svojim obrana daje sigurnost obrani a napad postaje efikasniji a publika pojačava podršku. U 25. minuti nastavka nastaje ludnica u dvorani, Rutenka iz sedmerca smanjuje prednost Ciudad Reala na 28:29. Iskusni Entrerrios i Canellas postižu golove i tri i pol minute do kraja gosti imaju tri gola prednosti što održavaju do isteka šezdesete minute.

Fenomenalna utakmica u kojoj je Real imao kontrolu tijekom svih 60 minuta i u odlučujućim trenucima je znao pronaći rješenja u napadu. Alberto Entrrerios i Jonas Kallman prva imena derbija, oba su postigla po sedam golova, tri gola Petra Metličića a kod Barce Sarhei Rutenka osam golova ali je izostala podrška drugih u napadu, Barrufet odličan u drugom dijelu sa sedam obrana.