NBA All stars: Kako se vratiti sa -19 by Iverson

Karlo Dževerlija • ponedjeljak, 12.02.2001.

Iverson je proglašen kao MVP

Pretpostavljalo se da će Zapad gospodariti, no iz ove utakmice ekipa Istoka je izašla kao pobjednička. Nakon treće Istok je bio na -19, sve je izgledalo rješeno. Nešto protiv su imali Stephon Marbury i MVP Allen Iverson. Allen je ubacio 15 u završnih 9 minuta dok je Stephon pogodio dvije trice u zadnje 53 sekunde, anuliravši tako Bryantovih 6 završnih koševa za Zapad. Bryant (19) je u rukama imao loptu za pobjedu, ali učinio je ono što nitko od njega ne bi očekivao - dodao je. Tim Duncan sa sirenom nije uspio preokrenuti rezultat.

Triler, koji je vjerovatno zabranjen na kardiološkim odjelima, završio je sa 111:110. Jedan od pobjednika, centar Istoka, Dikembe Mutombo (22 skoka) je izjavio: "Izgledalo je kao da se radi o utakmici za naslov. 7 zadnjih godina bio sam na All starsu, ali nikad nisam vidio ništa slično ovome."

"Svi su govorili kako ne možemo dobiti zbog visine. Ne radi se o veličini. Radi se o veličini srca," izjavio je Iverson "Ulazeći u četvrtu, mi koji smo u tom trenutku sjedili kraj ruba igrališta, rekli smo: Zašto ne mi? Zašto mi ne bi bili oni koji su se vratiti sa -19 u All-Star utakmici?" Zbog sjajne završne četvrtine, a posebno potaknuti sa dva koša uz faul kod 105:104 iz publike se čulo "M-V-P! M-V-P!".

Bila je to utakmica koja je ljude mogla razuvjeriti kako je Istok mnogo slabiji od Zapada, utakmica u kojoj će prosječan navijač mogao cjeniti srce i odlučnost nekih mladih zvijezda da dosegnu pravi sjaj u post-Jordanovom dobu.