Visoke pobjede domaćih

Matej Milanović • nedjelja, 04.10.2009.

Odigrane su dvije utakmice petog kola rukometne Bundeslige. U oba susreta su očekivano slavili domaćini. Lemgo je porazio Lübbeckea, a Göppingen je bio bolji od Düsseldorfa...

U prvom susretu dana Lemgo je odmah došao do dva gola prednosti protiv Lübbeckea i ako izuzmemo početnih 0:0 susret nikad nije bio izjednačen. Gosti su zadnji put bili na dva pogotka u 33. minuti pri rezultatu 14:12. Nakon toga Lemgo je ponovno povećao prednost koja je najviša bila u 45. minuti na 26:18. Do kraja susreta Lübbecke je tek malo ublažio poraz.

Kod Lemga su najbolji sa sedam golova bili Florian Kehrmann i Michael Kraus, koji je tri gola postigao sa sedam metara. Dobar je bio i Holger Glandorf sa šest golova. Kod gostiju je pak najprecizniji bio Heidmar Felixsson s osam pogodaka, a odmah iza njega je bio Arne Niemeyer sa sedam.

U drugom susretu večeri za sada izvrsni Göppingen je ugostio Düsseldorf koji još uvijek ima samo jedan bod i koji će voditi žestoku borbu za opstanak. Dobro su počeli gosti i poveli čak tri razlike u 8. minuti, 5:2. No, serijom od 3:0 domaći su izjednačili već četiri minute kasnije.

Nakon toga Göppingen je preuzeo inicijativu i do poluvremena su potpuno razbili gostujuću momčad pobjegavši na 18:11. Göppingen je u par navrata do kraja utakmice dostigao najveću prednost od +11, a u drugom poluvremenu Düsseldorf niti jednom nije ozbiljnije zabrinuo domaćina.

Kod Göppingena je najbolji realizator bio Lars Kaufmann sa devet golova dok je kod Düsseldorfa Frank Berblinger postigao šest golova, od kojih četiri iz igre. Najefikasniji gostujući igrač što se golova iz igre tiče bio je Sturla Asgeirsson. Naš Nikola Kedžo postigao je jedan gol i zaradio jedno isključenje.

Nakon ovih utakmica i Lemgo i Göppingen otišli su na osam bodova i dijele visoko četvrto mjesto. Lübbecke je ostao na sredini tabele, a Düsseldorf ima još puno posla ukoliko se želi spasiti na kraju sezone.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710