Ademar pobjednik derbija

Željko Kubatka • četvrtak, 08.10.2009.

U derbiju 6. kola Asobal lige Ademar je u Leonu ugostio Valladolid i na čelu sa raspoloženim Alilovićem pobijedio. Damir Bičanić u izjavi za Sportnet.hr posebno ističe važnost pobjede i čvrstu obranu. Barcelonaje došla lako do pobjede protiv Cuence...

Večeras su igrane dvije utakmice 6. kola španjolske lige. Derbi u Leonu Ademara i Valladolida domaćin je riješio u drugom poluvremenu. U Barceloni pred jedva petstotinjak gledatelja domaći rukometaši su izrešetali mrežu Vladimira Božića.

Osam minuta je trebalo gostujućim rukometašima Cuence da postignu prvi gol, Barca je za to vrijeme postigla sedam, nakon čega više nije bilo ozbiljnog rukometa već malo jači trening za Barcine zvijezde od kojih je Juan García postigao osam golova, Sarhei Rutenka sa stopostotnom realizacijom sedam. Danijel Šarić na golu Katalonaca je zaustavio 12 udaraca ili nevjerojatnih 57 posto. Barcelona se sa dva nova boda trenutno nalazi na drugom mjestu ali samo do subote kada se igraju preostale utakmice 6. kola.

U derbiju u Leonu prvo poluvrijeme se igralo ravnopravno sa prednošću domaćih a Ademar u zadnjih pet minuta prije odmora uspijeva povećati na +3 (14:11).

Poslije gola Nenada Bilbije za goste i smanjenja na 14:12, dolazi odlučujući dio utakmice, Ademar postiže četiri gola i ima prvi put šest golova prednosti 18:12. U narednim minutama izmjenjuje se golovi na obje strane ali domaći rukometaši ne ispuštaju šest golova plusa.

Lijevi bek Ademara Mikel Aguirrezabalaga je postigao najviše golova, sedam. Buntić četiri gola, Bičanić dva a vrlo dobar je bio Mirko Alilović sa 14 uspješnih obrana. Juan Bosco, desno krilo Valladolida sa pet golova je najuspješniji gostujući strijelac.

Za Sportnet.hr Damir Bičanić je izjavio: „Odigrali smo daleko najbolju utakmicu ove sezone, obrana je izgledala fenomenalno uz uvijek dobrog Mirka koji je skupio 14 obrana. Najbolji igrač je bio Mikel koji je zabio 7 golova, Buntić je upisao 4, a ja 2. Atmosfera je bila prekrasna jer je ovo naš najveći rival i zato je ova pobjeda posebno važna za klub i grad Leon.“