Kiel i Flensburg izgubili bodove

Matej Milanović • subota, 10.10.2009.

Nastavljeno je šesto kolo rukometne Bundeslige, u sklopu kojeg su dvije utakmice odigrane usred tjedna. Najveća iznenađenja kola su poraz Flensburga kod Lübbeckea i remi Kiela i Lemga...

Kiel je protiv Lemga igrao još u srijedu. Loše su krenuli domaći i u 19. minuti gubili 9:6. Uspjeli su serijom 7:2 vratiti susret u svoje ruke, no početkom nastavka je Lemgo ponovno izjednačio. Nakon toga Kiel je serijom od četiri pogotka u 37. minuti došao do velikih 18:14.

Činilo se da stvari idu po poznatom scenariju. Kiel se muči prvo poluvrijeme i razbi protivnika u drugom. Međutim, iako su Zebre vodile imale i +5 gosti su ih iznenadili s četiri uzastopna pogotka i neočekivano izjednačili pet minuta prije kraja na 25:25.

Do kraja utakmice postignuta su dva pogotka sa svake strane, a Kiel nije uspio iskoristiti zadnji napad s igračem više. Filip Jicha predvodio je domaće sa sedam golova, dok je kod Lemga fenomenalan bio Michael Kraus sa 11 golova, od čega tri sa sedam metara.

Drugo iznenađenje kola dogodilo se u Lübbeckeu. Domaćini su s Flensburgom rano došli do tri pogotka prednosti, no u 23. minuti su gosti izjednačili na 11:11. Inicijativu su uglavnom imali domaćini, a Flensburg je poveo jedino u 43. minuti pri 20:19.

Ključan trenutak dogodio se pet minuta prije kraja kada je Lübbecke pobjegao na 27:25 iz čega se Flensburg više nije uspio vratiti i potpuno neočekivano je doživio prvi poraz u sezoni protiv Lübbeckea. Kod Lübbeckea je devet golova postigao Michal Jurecki, dok je isti broj zgoditaka za goste upisao Lars Christiansen, koji je šest puta bio točan sa sedam metara.

Puno više od očekivanog namučio se i Rhein-Neckar Löwen u gostima protiv Melsungena. Domaćini su odlično krenuli i poveli 4:1, no do poluvremena su se Lavovi vratili u igru, a u 42. minuti poveli su i 21:17. Do kraja susreta Melsungen se približio nekoliko puta na -2, a u 49. minuti su gubili samo 24:23. Ipak, gosti su izdržali i osvojili teška dva boda.

Kod Melsungena su po sedam golova, od kojih dva sa sedam metara zabili Alexandros Vasilakis i Nenad Vučković. Dalibor Anušić nije imao napadačkog učinka. Lavove je pak predvodio Uwe Gensheimer sa devet golova, četiri iz sedmeraca.

U ostalim susretima Gummersbach e dugo mučio kod Balingen-Weilstettena, ali je u konačnici slavio sa +5. Drago Vuković zabio je pet pogodaka, a Vedran Zrnić tri. Göppingen je uvjerljivo slavio kod Wetzlara 33:24, dok je Grosswallstadt tek u finišu utakmice pokvario dojam protiv Dormagena s kojim su vodili i šest razlike, da bi na kraju slavili s 28:26.

Prvi susret kola odigran je još u utorak i u njemu je Magdeburg lagano došao do druge pobjede u prvenstvu slavivši u Düsseldorfu s 29:21 u utakmici u kojoj su dominirali. Nikola Kedžo postigao je jedan gol za domaće, dok se kod gostiju istakao Christoph Theuerkauf sa sedam.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710