Montpellier grubo prizemljen

Matej Milanović • subota, 10.10.2009.

U skupini A Lige prvaka u rukometu prva utakmica odigrana je tijekom tjedna i priredila je prvi šok u toj skupini. Naime, Montpellier je poražen u Rumunjskoj od Constante. U drugom susretu kola Pick Szeged je pobijedio, iako teškom mukom, protiv grčkog PAOK-a...

Montpellier je dominirao u svim susretima koje je odigrao u ovoj sezoni, iako treba priznati da nisu imali nijednog ozbiljnijeg protivnika. U četvrtak ih je čekao prvi pravi ispit, gostovanje u Rumunjskoj protiv Constante koja je bila blizu iznenađenju i protiv Valladolida.

Francuzi predvođeni Nikolom Karabatićem i Vidom Kavtičnikom krenuli su kao i u svim dosadašnjim utakmicama, kako u prvenstvu, tako i u Europi, te poveli 15:7 u 20. minuti. Ipak, umjesto da riješe utakmicu dopustili su Rumunjima da se serijom od 10:2. Uspjeli su Francuzi na odmor otići s minimalnom prednošću, ali je potpuno napaljena Constanta nastavila igrati inspirirano.

Ključnom serijom od 4:0 polovicom drugog poluvremena prelomila utakmicu koju su dobili sa 37:33 i time pokazali da bi mogli iznenaditi jednu od četiri favorizirane momčadi i proći krug. Najbolji kod domaćih bio je Istvan Timuzsin Schuch sa osam golova dok je Francuze predvodio Issam Tej sa sedam.

U drugoj utakmici skupine Pick Szeged je u Mađarskoj porazio PAOK, iako puno teže od očekivanog. Prvo poluvrijeme bilo je tijesno i na odmor su Mađari otišli sa 15:13. U nastavku su poveli i pet razlike, ali je u konačnici grčka momčad izgubila samo 27:24. U sljedećem kolu Szeged mora na pakleno gostovanje u Rumunjsku, dok će PAOK u goste Čehovskim Medvedima. Utakmice drugog kola će pak zaključiti nedjeljna utakmica Valladolida i Čehovskih Medveda.