Ciudad Real ponovo u vodstvu

Željko Kubatka • nedjelja, 11.10.2009.

Kompletirano je šesto kolo u kojem nije bilo većih iznenađenja. Ademar je odličnom igrom došao do pobjede u „El derbiju“ protiv Valladolida, Ciudad Real je kao gost visoko porazio Arrate i vratio se na vrh, a slijede ga Aragon s bodom i Barcelona s dva boda manje...

U Vigu kod Posade gostovali su Granollersi u utakmici punoj prevrata pobjeda i dva nova boda su ostali na domaćem terenu. Glavu ulogu u oba tima su imali srpski i crnogorski reprezentativci. U domaćoj pobjedi najviše su učestvovali desno krilo Josep Masachs i lijevi bek Novica Rudović sa po deset golova, a crnogorski reprezentativac, trenutno treći na listi strijelaca Asobal lige nam je rekao: „Odlučila je naša želja za pobjedom jer smo znali da je Ganollers dobra ekipa i da nam mogu zadati probleme, zato smo ušli u utakmicu ozbiljno. Tekma je bila neizvjesna do samog kraja sa puno preokreta. Jako smo trebali ova dva boda zbog samopouzdanja.“

San Antonio je ugostio Antequeru i sa pobjedom pobjegao iz donjeg dijela tablice. Dominiković nije igrao zbog ozljede ligamenata ali se očekuje brzi oporavak i nastup u slijedećem kolu. Utakmica je bila jednostrana i pod stalnim vodstvom i kontrolom rukometaša Reyno de Navarra. Počelo je vodstvom 4:1 i odlaskom na odmor poslije prvih 30. minuta rezultatom 15:9. U četiri minute nastavka već je 20:10 što je i odlučilo pobjednika. Srednjak Carlos Ruesga je postigao 11 golova dok je najuspješniji strijelac španjolske lige desni vanjski Cristian Malmagro postigao devet golova. Rajko Prodanović sedam golova za goste iz Antequre.

Poslije sjajne pobjedu u gostima kod HSV-a Ciudad je gostovao kod Arratea. Dushebajev je odmarao Fernandeza, Evdokimova i Rodriguza koji nisu bili u sastavu. I bez njih gosti su sve nedoumice (ako ih je bilo) o pobjedniku riješili u prvih deset minuta vodstvom 14:8. Raspucani su bili Šveđanin Jonas Källman sa osam golova i Argentinac Eric Gull sa golom manje(7). I heroj pobjede u Hamburgu golman Hombrados sa šest obrana je dao svoj doprinos visokoj pobjedi. Ivica Obrvan je postigao dva gola za Arrate. Ciudad Real jedina ekipa sa maksimalnim brojem bodova.

Torrevieja je osvojila bodove u uzbudljivoj utakmici u kojoj su i Madrižani mogli odnijeti koji bod. Domaći dobro počinju utakmicu, vode 5:1 ali prvo poluvrijeme završava gostujućom prednošću 12:14. U pet minuta nastavka domaći dostižu i prestižu Alcobendas. Deset minuta do kraja gosti ponovo imaju dva gola plusa nakon čega domaći prave 4:0 (27:24) što Madrižani više nisu mogli preokrenuti. Domaći Pivot Alberto Val Sancho i srednji Abraham Rochel postigli su po pet golova. Ivan Vukas je uspio postići tek jedan gol za Torreviejau.

Naturhouse La Rioja je dosegla peto mjesto nakon pobjede protiv Lábaro Toleda 36:32 u utakmici u kojoj Rioja uvijek imala prednost ali su je gosti uspijevali dostići sve do 42. minute i vodstva 29:23. Najbolji strijelac domaćeg kluba Rus Pavel Baskin i u ovoj utakmici je bio najefikasniji sa 10 golova, Darko Martinović četiri puta uspješan za Toledo.

U El derbiju hrvatski igrači i ekipa Ademara je pokazala do sada najbolju igru što može biti dobra pokazatelj pred dvije teške utakmice. U Leonu utakmica sa San Antoniom i gostovanje u Barceloni. Rukometaš Valladolida Žikica Milosavljević je za Sportnet.hr komentirao igru svoje ekipe: „Počeli smo dobro, ali nismo iskoristili obrane našeg golmana i brzo se rezultat ponovo izjednačio, a malo zatim Leon je preuzeo vodstvo i inicijativu koju je držao do kraja utakmice. Nas je napad bio slab i ne ubojit iako Alilović i nije toliko branio koliko smo mi promašivali, a obrana je bila sa mnogo rupa pa ni odlični Sierra nije moga da zakrpi. Imao sam utisak da smo se u drugom poluvremenu predali i jedva čekali da se sve završi. Rekao bi da je Leon igrao najbolju utakmicu od početka sezone, a pobijedili su nas i u borbenosti i intenzitetu.“