Šibenčanima prva pobjeda

Ivana Jurica • srijeda, 14.10.2009.

U prvom ovosezonskom susretu Jadranske lige u Crnici vaterpolisti Šibenik NCP ostvarili su pobjedu. Splitski Mornar pokazao se kao vrlo neugodan protivnik, ali nakon tri izjednačene četvrtine odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj dionici igri pa su Šibenčani slavili konačnu pobjedu od 10:6.

Šibenik NCP – Mornar BS 10:6 (2:1, 2:2, 1:2, 5:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik NCP: M. Kačić (9 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 1, Brlečić 1, Tyrell 1, Španja 1, Brkić, Sutić 2, Krnić 3, Vlahović, Samodol 1, Jukić, D. Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Mornar BS: N. Kačić (13 obrana), Burić 1, Marinić-Kragić 3(1), Čorušić, Kalebić, Oreb, Jerković, Vojković, Mataić, Čalić, Marelja, Kovačić 1, Ban 1, Bratić, trener: Renco Posinković.

Igrač više: Šibenik NCP 6/11, Mornar BS 2/6

Peterci: Šibenik NCP -, Mornar BS 1/1

Tri osobne pogreške: Mataić 22'

Suci: Miroslav Vlašić (Zagreb) i Albert Brala (Rijeka)

Obje momčad željele su pobjedu u ovom susretu budući da su u prvom kolu i jedni i drugi poraženi. Dodatnu draž susretu dao je i dvoboj Mira i Nene Kačića. Stariji Miro čuvao je vrata Šibenika, a mlađi Neno Mornara. Iako je u međusobnom dvoboju mlađi brat bio uspješniji, imao je više obrana, na kraju je ipak bio zadovoljniji Šibenčanin Miro.

Već u prvom napadu Šibenčani su imali igrača više, ali Kačić je obranio zicer Brlečiću. Ali zato je u idućem napadu Nikola Samodol Šibenčane ipak doveo u vodstvo. Nakon isključenja Tyrella Splićani izjednačuju golom Bana, a prednost domaćim vaterpolistima, također s igračem više, vraća Krnić. Do kraja četvrtine Šibenik NCP imao je dvije kontre, ali Sutić i Samodol pogodili su vratnice, dok gosti nisu iskoristili igrača više pa je na semaforu nakon osam minuta igre svjetlilo 2:1.

Jerko Marinić-Kragić izjednačuje rezultat na samom početku druge četvrtine. U strijelce se, za novo vodstvo, Šibenika upisuje i Sutić. Ali prednost domaćih kratko je trajala jer je centar gostiju Kovačić pogodio za novo izjednačenje (3:3). Lijep pogodak na kraju četvrtine, za 4:3 vodstvo domaćih, postigao je Španja.

Izjednačena, neizvjesna utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu. Svojim drugim golom Marinić-Kragić ponovno je svojoj momčadi donio izjednačenje. Raspoložen je bio gostujući vratar koji je do 21. minute već sakupio deset obrana, a obranio je i više zicera domaćim igračima. Mornar je 22. minuti došli do prvog, ali i posljednjeg vodstva na utakmici. Burić je iz igre pogodio za 4:5, no, na predah se ipak otišlo izjednačenim rezultatom jer je Krnić s igračem više pogodio za 5:5.

S tri brza gola na početku posljednje četvrtine utakmica je odlučena. Tyrell s igračem više donosi novi prednost Šibenčanima, a Računica iz polukontre prvi put svojoj momčadi donosi dva gola prednosti (7:5). Raspoloženi Krnić iskoristio je brojčanu prednost u terenu u idućem napadu i prednost je postala još uvjerljivija. Kad je Sutić u jednom od idućih napada realizirao i kontru za 9:5 pitanje pobjednika bilo je i definitivno riješeno. Do kraja utakmice u strijelce se uspio upisati i Brlečić, ali i najbolji igrač Splićana u večerašnjoj utakmici Jerko Marinić-Kragić (iz peterca).

Sa po tri pogotka najefikasniji su bili Dino Krnić u kapici Šibenika i Jerko Marinić-Kragić u kapici Mornara.