Barca jedva do pobjede

Željko Kubatka • srijeda, 14.10.2009.

U srijedu su odigrana još tri susreta Asobal lige. Ekipe koje sudjeluju u Ligi prvaka, Ciudad Real i Valladolid, bile su sigurne i uvjerljive, a Barcelona je umalo posrnula na gostovanju kod Antequere...

Teško je do pobjede Barcelona došla u Antequeri, ponajviše zahvaljujući super raspoloženom Danijelu Šariću koji je sa 18 obrana spasio Barcelonu od gubitka bodova i velikog iznenađenja a možda i trenerske klupe Xavia Pascuala. Već u prvom dijelu se vidjelo da Katalonci neće baš lako do pobjede na vrućem gostovanju na jugu Španjolske.

Nakon prvih trideset minuta samo je dva mršava gola prednosti za goste iz Barcelone (10:12). U drugom dijelu od 12. do 17. minute Antequera postiže četiri gola i ima prvo vodstvo na utakmici 17:16. Vruća južnjačka publika je opijena vodstvom i sve je bilo na strani velikog iznenađenja. Strijelci Barcelone i dalje neraspoloženi i sa slabim postotkom šuta ali sve nadoknađuje danas nevjerojatni Danijel Šarić na golu Barce.

U sam kraj utakmice se ulazi sa poravnatim rezultatom a krila Víctor Tomás i Cristian Ugalde postižu golove u kontrama dok Šarić sa svoje zadnje dvije obrane sretno donosi Barci pobjedu. Danijel Šarić je imao 18 obrana, odnosno gotovo polovicu obranjenih udaraca, Víctor Tomás, Sarhei Rutenka i Marco Oneto po četiri gola, a na strani nesretnih domaćih rukometaša José Luis je zabio šest puta.

U Valladolidu nedoumice o pobjedniku su riješene pred kraj prvog poluvremena koliko su rukometaši Cangasa imali snage suprotstaviti se domaćinu. Sa pet uzastopnih golova Valladolid završava poluvrijeme rezultatom 18:10. U 18. minuti nastavka već je 30:14 što gosti uspijevaju smanjiti na konačnih 12 golova minusa. U susretu sa jedinom ekipom bez bodova najbolji u ekipi Valladolida su bili Victor Hugo Lopez, osam golova i Žikica Milosavljević šest puta uspješan. Odličan je bio i švedski vratar Tomas Svensson sa 11 obrana od 23 udarca.

U kraljevskom gradu gostovala je Torrevieja u kojoj igra naš Ivan Vukas. Rukometaši Ciudad Reala i dalje igraju zastrašujuće dobro i napunili su gostujuću mrežu i sa maksimalnim brojem bodova drže vrh tablice ispred Barcelone koja je trenutno druga.