Dormagen došao do prvih bodova

Matej Milanović • subota, 17.10.2009.

Odigrane su još tri utakmice sedmog kola rukometne Bundeslige. Gummersbach je tijesno došao do pobjede protiv Grosswallstadta uz šest golova Drage Vukovića. U ostale dvije utakmice Magdeburg je porazio Wetzlara, a Dormagen je na svom terenu porazio Melsungena i došao do prvih bodova u sezoni.

Gummersbach je ugostio Grosswallstadta koji je u utakmicu ušao sa bodom više od momčadi Vedrana Zrnića i Drage Vukovića. Gosti su solidno krenuli u utakmicu i poveli dva razlike nakon šest minuta igre, 5:3. Gosti su uspjeli držati prednost do 23. minute.

Gummersbach je do isteka 30. minute došao i do dvostruke prednosti, ali se na odmor otišlo sa 14:13. U nastavku je Grosswallstadt uspijevao držati rezultat izjednačenim, ali je inicijativa stalno bila u rukama domaćih. Gummersbach se u nekoliko navrata odvojio na dva gola, ali nije uspio prelomiti utakmicu. Tek pred kraj dvoboja, kada su novom serijom od dva gola pobjegli na 27:25, uspjeli su zadržati prednost i riješiti susret u svoju korist.

Domaće je predvodio Adrian Wagner sa osam golova, od kojih pet sa sedam metara. Najbolji iz igre bili su Vuković, Szilagyi i Pfahl sa šest zgoditaka. Vedran Zrnić ostao je bez učinka. Kod gostiju su po pet pogodaka zabili Weinhold, Kneer i Köhrmann.

Iznenađenje se dogodilo u Dormagenu. Domaćini, koji u još nisu imali ni boda uspjeli su iznenaditi Melsungena. Početak nije dao slutiti kako će se utakmica završiti. Naime Melsungen je poveo i nakon devet minuta vodio 6:3, no serijom od tri pogotka domaći su došli do 8:8. Uspio je Melsungen vratiti +2, ali se do kraja poluvremena ipak igralo u egalu. Na odmor su gosti otišli sa minimalnom prednošću i držali su se sve do 43. minute i rezultata 21:21.

Uslijedila su četiri gola domaćih kojima su igrači Melsungena potpuno potonuli. Do kraja utakmice je Dormagen u par navrata došao i do najveće prednosti od šest pogodaka i došao do prvih bodova u sezoni. Domaće je u važnoj pobjedi predvodio Christoph Schindler sa sedam golova, dok je kod Melsungena Alexandros Vasilakis zabio šest. Dalibor Anušić zaradio je jedno isključenje.

U posljednjoj utakmici večeri Magdeburg je lagano i očekivano nadigrao Wetzlara. Domaći su krenuli sa 6:0 i tu je utakmici bio kraj. Već u 19. minuti poveli su devet razlike, 11:2, što je ujedno bila i najveća razlika na susretu. Do kraja dvoboja Wetzlar je uspio zadržati protivnike na pristojnoj razlici i izbjeći katastrofalan poraz.

Magdeburg se tom pobjedom izvukao iz opasne sezone i dostigao Wetzlara. Najbolji kod Magdeburga bili su Yves Grafenhorst i Robert Weber sa osam golova, dok je kod gostiju Sven Sö Christophersen postigao sedam.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710